Şehit ve gazi çocuklarına interaktif eğitim

Şehit ve gazi çocuklarına interaktif eğitim
Şehit ve gazi çocuklarına interaktif eğitim
- Protokol kapsamında TEOG sınavlarına hazırlanan şehit, gazi ve halen görev yapan güvenlik güçlerinin çocuklarına burs ve interaktif eğitim verilecek

İZMİR (AA) - KORSAVAŞ Türkiye Gaziler Derneği İzmir Şubesi ve eKolej arasında, eğitim çağındaki şehit ve gazi çocuklarına interaktif eğitim verilmesi için protokol imzalandı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında TEOG sınavlarına hazırlanan şehit, gazi ve halen görev yapan güvenlik güçlerinin çocuklarına burs ve interaktif eğitim verilecek.

Protokol, Derneğin İzmir Temsilcisi Orkan Özbek ve eKolej Genel Müdürü Ali Sincar arasında imzalandı. 

Özbek yaptığı açıklamada, çocukların eğitimleri için kendilerine verilen destekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Tüm şehit ve gazi ailelerimiz adına Sayın Ali Sincar Bey'e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu projenin halen görevdeki asker ve polis çocuklarını da kapsaması bana ayrıca onur verdi. Başvuru yapmak isteyenlerin derneğimiz e-posta adresine (mailto:turkiyegazileriizmir@gmail.com) kimlik ve iletişim bilgileri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Ülkemize Hayırlı Olsun" dedi.

Genel Müdür Sincar ise sisteme girmek için sadece internet ve bilgisayara ihtiyaç olduğunu, öğrencilerin velileri gözetiminde güvenilir şekilde derslere katılabileceklerini söyledi. 

Sistemin 4 yıldır Türkiye'de uygulandığını aktaran Sincar, TEOG'da büyük başarı yakaladıklarını belirtti.