Selçuk'a, ''dünyanın en büyük Meryem Ana'' heykeli önerisi

Selçuk'a, ''dünyanın en büyük Meryem Ana'' heykeli önerisi
Selçuk'a, ''dünyanın en büyük Meryem Ana'' heykeli önerisi
- AK Parti İzmir milletvekili adayı Şeboy, Hristiyanlığın en önemli kutsal mekanları arasında yer alan Meryem Ana Evi'nin bulunduğu Selçuk'a, dünyanın en büyük Meryem Ana heykeli yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığına proje götürecek - Cemil Şeboy: "Brezilya'da dünyanın en büyük Hz. İsa heykelini yapmışlar biz de Meryem Ana heykelini yapalım"

İZMİR (AA) - AK Parti 'nin İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Hristiyanlığın en önemli kutsal mekanları arasında yer alan Meryem Ana Evi'nin bulunduğu Selçuk'a, dünyanın en büyük Meryem Ana heykelinin yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığına proje götüreceğini bildirdi.

Cemil Şeboy, Selçuk'taki esnaf ziyaretinde, Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kenti'nin bulunduğu ilçenin dünyanın en önemli turizm noktalarından biri olabileceğini belirtti.

Buca Belediye Başkanlığı görevi sırasında, İzmir Büyükşehir Belediyesine, "Meryem Ana heykeli" yapılması teklifinde bulunduğunu dile getiren Şeboy, şunları kaydetti:

"Nasıl Buca'da Mevlana heykeli yaptıysak ve etrafını sosyal yaşam alanı haline getirdiysek, Selçuk'ta da dünyanın en büyük heykelini, kucağında Hz. İsa olan Meryem Ana heykelini yapalım. Bunun farklı örneği Brezilya'da var. Brezilya'da dünyanın en büyük Hz. İsa heykelini yapmışlar, biz de Meryem Ana heykelini yapalım. Heykelin olduğu tepe noktadan da Selçuk'un içine teleferik yapalım. Böylece turistler, oradan kent merkezine inerek esnaftan alıveriş yapar. Bütün dünyanın ilgisini çekebilecek bir proje olur. Bu heykel projesi, hala gönlümdedir. İnşallah bu projeyi Kültür ve Turizm Bakanlığımıza sunacağız."

Şeboy, Efes'in uzun yıllar aradan sonra denizle buluşmasını öngören projenin de gerçekleşmesiyle Selçuk'un "dünyanın konuştuğu kent" haline geleceğini söyledi.