Sezen Aksu'nun annesinin sağlık durumu

Sezen Aksu'nun annesinin sağlık durumu
Sezen Aksu'nun annesinin sağlık durumu
- Kent Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Demireller: - "Hastamızın kan basıncı kontrol altına alındı ama solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda yatıyor" - "Yoğun bakım hastalarının hepsi durumu ciddi hastalardır"

İZMİR (AA) - Sanatçı Sezen Aksu 'nun annesi Şehriban Yıldırım'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. 

Kent Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alp Demireller, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 91 yaşındaki Yıldırım'ın öncelikle bir üniversite hastanesindeki tetkiklerinin tamamlanmasının ardından 3 gün önce hastanelerine getirildiğini anlattı.

Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları yaşayan Yıldırım'ın geldiği güne göre daha iyi durumda olduğunu kaydeden Prof. Demireller, şu bilgileri verdi:

"Durumu daha iyi olmakla beraber ciddiyetini koruyor. Esas sorun hastanın kan basıncındaki düşme ve solunum güçlüğü. Hatta solunum durması da söz konusu olabilir ama geçmişle ilgili tam bilgi sahibi değiliz. Kan basıncı kontrol altına alındı ama solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda yatıyor. Yoğun bakım hastalarının hepsi durumu ciddi hastalardır."

Prof. Demireller, Şehriban Yıldırım'ın taburcu edileceği tarihe ilişkin bir açıklama yapmanın mümkün olmadığını da kaydetti. 

- Sezen Aksu hastanede bekliyor

Alp Demireller, sanatçı Sezen Aksu'nun da hastanede olduğunu ancak annesi yoğun bakımda olduğu için başında bekleyemediğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Sezen Aksu

  ,

  kent

  ,

  açıklama