Silvan'daki terör saldırısı

Silvan'daki terör saldırısı
Silvan'daki terör saldırısı
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: - "Bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne milletin kardeşliğine kasteden terör örgütüne gereken neyse yapılacak. Sonuna kadar bu mücadele devam edecek"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım "Bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne milletin kardeşliğine kasteden terör örgütüne gereken neyse yapılacak. Sonuna kadar bu mücadele devam edecek" dedi.

Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak'la birlikte  Diyarbakır 'ın Silvan ilçesinde  PKK 'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 31 yaşındaki Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın, Gaziemir'deki baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu.

Evden ayrılışında gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, terörle mücadelenin süreceğini söyledi.

"Acımız büyük" diyen Yıldırım, "Terör örgütü yine bir kahpelik yaptı. Bu sabah görevlerine gitmekte olan 2 tane askerimizi kahpece şehit etti. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerinin acısını paylaşıyorum. Milletimizin başı sağolsun. Az önce Beytüşşebap'ta da bir askerimizin şehit olduğunun haberi geldi" dedi.

Ülkenin birliğine bütünlüğüne, milletin kardeşliğine kasteden terör örgütüne gereken neyse yapılacağını vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"Sonuna kadar bu mücadele devam edecek. Ta ki milletimiz huzur içinde, barış içinde, kardeşlik içinde rahat yaşayıncaya, rahat nefes alıncaya kadar. Bir kez daha terör örgütünün samimi olmadığı, terör örgütünü arkasına alan siyasilerin samimi olmadığı ayan beyan ortaya çıkmıştır. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Öte yandan Silvan'daki terör saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş Sinan Uçan için yarın cuma namazı sonrası Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde tören düzenleneceği bildirildi.

Uçan, Kadifekale şehitliğinde defnedilecek.