Şirinyer Hipodromu yarışlara hazır

Şirinyer Hipodromu yarışlara hazır
Şirinyer Hipodromu yarışlara hazır
- Yenileme çalışmaları nedeniyle yaklaşık 4 aydır kapalı durumda bulunan İzmir Şirinyer Hipodromu Cuma gününden itibaren yarışlara tekrar ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor - İzmir Şirinyer Hipodromu Müdürü Eren: - "Yenileme çalışmaları sırasında yarışseverler için yeni yaşam alanları oluşturmaya çalıştık"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Yaklaşık 4 ayda yenileme çalışmaları tamamlanan İzmir Şirinyer Hipodromu, 6 Kasım Cuma gününden itibaren yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye Jokey Kulübü İzmir Şirinyer Hipodromu Müdürü Kaan Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 aydır kapalı olan hipodromun 6 Kasım Cuma günü tekrar yarışlara ev sahipliği yapacağını söyledi. 4 aylık sürenin çok uzun olmadığını ancak tüm çalışanların gayretiyle hedeflenen çalışmaların tamamlandığını kaydeden Eren, şöyle konuştu:

"Bu süreçte pistlerin tüm alt ve üst yapılarını değiştirdik ve sıfırladık. Son düzlük dediğimiz son virajın eğimlerini yumuşattık ve virajı genişlettik, burası daha güvenli bir hale geldi. Pistlerin kot farkları da giderildi. Bunun dışında ahırlar bölgesinde de tadilatlarımızı yaptık."

Eren, jokey odasını da baştan aşağı yenilediklerini, tribünlerde de koltukları değiştirdiklerini ve iç tadilatlarını yaptıklarını kaydetti.

 - Sosyal alanlarda iyileştirme çalışmaları yapıldı

Hipodromun sosyal alanları sayılabilecek bölgelerinde de bir takım düzenlemelere gittiklerini ifade eden Eren, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yenileme çalışmaları sırasında yarışseverler için yeni yaşam alanları oluşturmaya çalıştık. Ailelere, çocuklara yönelik daha keyifli alanlar oluşturmak adına peyzaj alanlarımızda düzenlemeler yaptık. Yeni bir piknik alanı oluşturduk. Aileler istedikleri zaman burada piknik yapabilecek. Çocuk parkımızda iyileştirmeler gerçekleştirdik. 500 metrekarelik çocuk parkında, interaktif oyun alanlarında çocuklar zaman geçirebilecek. Pony atlara binebilecekleri, at sevgisini aşılamayı planladığımız alanı tekrar elden geçirdik. Buradaki ileriye dönük olarak rehabilitasyon merkezi oluşturmayı düşünüyoruz. Down sendromlu çocuklara atla terapiyi sağlamak istiyoruz."

- Açılış günü için etkinlikler

Eren, çalışmaları yarışseverlere daha güzel hizmet sunmak ve hoş vakit geçirmelerini sağlamak için yaptıklarını, 6 Kasım Cuma günü için de çeşitli etkinlikler planladıklarını söyledi.

Orgaznizasyonda, Gripin grubunun konserinin yanı sıra çocuklara yönelik çeşitli etkinliklerin de yer alacağını kaydeden Eren, "Halk oyunları gösterisinin yanı sıra çocuk tiyatromuz da o gün gösteri sunacak. Çeşitli yarışmalar düzenlenecek ayrıca Türkiye Jokey Kulübü'nün Pony Club tırı da hipodromda olacak" dedi.

- İzmir Şirinyer Hipodromu

İzmir'in Buca ilçesinde yer alan ve toplam 479 bin 114 metrekarelik bir alanda kurulan İzmir Şirinyer Hipodromu'nda, birer tane kum ve çim pistin yanı sıra antrenman pisti de yer alıyor.

Türkiye'de ışıklandırılan ilk hipodrom olan tesis, 31 Mayıs 2007'den bu yana gece yarışlarına da ev sahipliği yapıyor.