Şırnak'taki askeri araca saldırı

Şırnak'taki askeri araca saldırı
Şırnak'taki askeri araca saldırı
- Şehit jandarma er Pektaş'ın, 1 hafta sonra terhis olacağı öğrenildi

İZMİR (AA) - Şırnak'taki askeri araca saldırıda şehit olan jandarma er Abdülkadir Pektaş'ın, 1 hafta sonra terhis olacağı öğrenildi.

Buca ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki evlerinde acı haberi alan Pektaş ailesi, evlerinin önünde taziyeleri kabul etti.

Evin bulunduğu sokağa, Türk bayrağı asıldı.

Diyarbakırlı oldukları öğrenilen aileden baba Celal ve ağabey Uğur, taziyeleri kabul ederken gözyaşlarını tutamadı. 

Uğur Pektaş, gazetecilere, 6 ay önce izne gelip düğününe katılan kardeşiyle en son telefonda dün konuştuğunu belirterek, "Kardeşim, askerde mayın dedektörü kullanıyordu. Cuma günü terhis olacaktı. Son konuşmamızda, dışarı çıkarmadıklarını anlatmıştı. Çok üzgünüz" diye konuştu.

Bu arada, 4 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen 21 yaşındaki Abdülkadir Pektaş'ın, bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, "Alem diskoda barda, biz Cudi'de Gabar'da" yazdığı, 31 Temmuz Cuma günü de "Sana söylüyorum hey çok bilmiş hayat , bak sana rağmen mutluyuz inat" yazdığı gözlendi.

Pektaş'ın cenazesinin, yarın Beşikçioğlu Camisi'nde kılınacak namaz ve askeri törenin ardından, Kadifekale Şehitliği'ne defnedilmesi bekleniyor.

- Olay

Şırnak'ın merkeze bağlı Araköy köyü mevkisinde, terör örgütü  PKK mensuplarının yola döşediği patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında patlatılması ve ardından teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırması sonucu araçtaki uzman çavuş ve er şehit olmuş, bir er ve köy korucusu yaralanmıştı.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  İzmir

  ,

  Mayın

  ,

  şehit

  ,

  hayat

  ,

  Köy

  ,

  Cudi

  ,

  Namaz

  ,

  jandarma

  ,

  sosyal