Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca hakkındaki sözleri

Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca hakkındaki sözleri
Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca hakkındaki sözleri
İZMİR (AA) - Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimlerine ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiğini öne...

İZMİR (AA) - Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimlerine ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiğini öne sürdüğü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye 'nin kritik bir süreçten geçtiğini, böylesi bir dönemde siyasilerin konuşmalarına dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Milletin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde siyasilerin kullandığı her kelimeyi, her cümleyi, her konuşmayı özenle seçmesi gerektiğine işaret eden Acar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Böyle bir dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın yapmış olduğu konuşmada dönemin mahkemelerinde hukuk katliamına uğramış, milletimizin vicdanında aklanmış, İskilip'te, Çorum'da, İç Anadolu 'da kısaca İslam coğrafyasında şehit olarak kabul gören İskilipli Atıf Hoca için sarf etmiş olduğu kelimeleri ve hakareti esefle kınıyorum."