Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Memur-Sen İzmir Şubesi, Suruç'ta meydana gelen terör saldırısını lanetledi

İZMİR (AA) - İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC ), Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen terör saldırısını nefretle kınadığını açıkladı.

İGC adına başsağlığı ve kınama mesajı yayımlayan başkan Misket Dikmen, 28 kişinin ölümüne ve 100'den fazla kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını, gazeteciler olarak büyük üzüntü ve nefretle karşıladıklarını ifade etti.

Bayram ertesinde meydana gelen bu kanlı saldırının, bayram sevincini kana buladığını belirten Dikmen, "Bir kez daha yenilemek istiyoruz; kimden gelirse gelsin, hangi amaçla yapılırsa yapılsın bu tür hain saldırılar birlik beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri nefretle kınıyor, patlamada yaşamını yitirenlere rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

- Memur-Sen: "Terör kimden gelirse gelsin kınanmalıdır"

Memur-Sen İzmir Temsilcisi ve Eğitim -Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina da yaptığı açıklamayla bombalı saldırıyı kınarken, "Terör zulümdür ve kimden, nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun, ülkemizin huzur ortamını, Orta Doğu'nun barışını hedef aldığı ortadadır" dedi.

Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla defalarca karşılaşmış olan milletin dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrette olduğunu vurgulayan Bina, milletin engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyeceğini, bu hain saldırının kardeşliği asla zayıflatmayacağını bildirdi.

Bina, Türkiye 'nin küresel bir senaryoyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Bu duygularla bir kez daha Şanlıurfa Suruç'ta Amara Kültür Merkezi'ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.