Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- EGİAD Suruç'ta meydana gelen terör saldırısını lanetledi

İZMİR (AA) - Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen terör saldırısını kınadığını açıkladı. 

EGİAD'dan yapılan açıklamada, Amara Kültür Merkezi önünde çok sayıda kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırısının herkesi üzüntüye boğduğu kaydedildi. 

Terörle mücadelede ve barışı sağlamada tüm siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine, meslek örgütlerine büyük görev düştüğü vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 

"Karanlık oyunlara gelmemeli, sağduyulu ve dikkatli davranmalıyız. Bu saldırının bir insanlık suçu olduğunu düşünüyor ve terörü lanetliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyoruz, yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz."

- Denizli'den kınama

AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin de Suruç ilçesindeki terör saldırısının "Ramazan Bayramı'nın hemen ardından ülkedeki huzuru bozma amacıyla gerçekleştirildiğini" kaydetti. 

Tin yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı kınadıklarını ve vatandaşları sağduyulu davranmaya davet ettiklerini bildirdi. 

Öte yandan, sosyal medya üzerinden örgütlenen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na üye 10 kişi de Gazi Bulvarı'nda toplandı ve sessiz oturma eylemi yaptı. Eylem sırasında polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 

Grup adına basın açıklaması yapan Nesibe Karakaya, meydana gelen saldırıya tepki çekmek için eylem düzenlediklerini belirtti.