Teleferik, açıldıktan 10 gün sonra bakıma alındı

Teleferik, açıldıktan 10 gün sonra bakıma alındı
Teleferik, açıldıktan 10 gün sonra bakıma alındı
- İzmir'de yenilenerek hizmete giren teleferik, "aşırı sıcaklar ve kısa sürede beklentilerin çok üzerinde yolcu taşınması" gerekçesiyle 10 günlük hizmet süresinin sonunda "periyodik bakım"a alındı

İZMİR (AA) - İzmir'de yenilenerek uzun aranın ardından hizmete alınan teleferiğin, "aşırı sıcaklar ve kısa sürede beklentilerin çok üzerinde yolcu taşınması" gerekçesiyle 10 günlük hizmet süresinin sonunda "periyodik bakım"a alındığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasında, 31 Temmuz'da hizmete giren ve pazartesi hariç her gün hizmet veren teleferik tesislerinde sonbahar döneminde yapılması planlanan periyodik bakımın, kısa sürede beklentilerin çok üzerinde yolcu taşınması ve aşırı sıcaklar nedeniyle öne alındığı belirtildi.

Buna göre teleferiğin, başlangıç düzeyindeki halat regülasyonlarının sağlanabilmesi amacıyla bugünden itibaren 10 gün bakıma alınacağının aktarıldığı açıklamada, sonraki süreçte yılda bir kez tekrarlanacak bakım çalışmalarıyla hem tesisin daha uzun ömürlü olması hem de güvenli hizmet vermesi sağlanacağı kaydedildi.

Deneme seferleriyle 3 aydır aralıksız çalıştığı belirtilen Balçova teleferiğinin, 10 günde 37 bin 811 biletli kişiyi taşıdığı aktarıldı.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Büyükşehir

  ,

  hizmet

  ,

  deneme