Teleferik hizmete hazırlanıyor

Teleferik hizmete hazırlanıyor
Teleferik hizmete hazırlanıyor
- Güvenlik testlerinden geçen ve uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşundan onay alan Balçova Teleferik Tesisleri'nin seferlere başlamaya hazırlandığı bildirildi.

İZMİR (AA) - Güvenlik testlerinden geçen ve uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşundan onay alan Balçova Teleferik Tesisleri'nin seferlere başlamaya hazırlandığı bildirildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, körfez - baraj gölü manzarası ve doğası ile kentin önemli bir dinlenme ve eğlenme alanı olan Balçova Teleferik Tesisleri'nde uzun soluklu güvenlik testleri tamamlandı.

Uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşundan teleferik sisteminin çalıştırılması için gereken onayı da alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sertifikasyon belgesinin gelmesinin ardından tesisleri gelecek ay hizmete almayı planlıyor. 

AB standartlarına uygun olarak tasarlanarak 12 milyon liraya mal olan tesisin kabinleri ile saatte bin 200 yolcu taşınabilecek.

Her biri gökkuşağının bir renginde tasarlanan 20 adet 8'er kişilik kabinler ile yapılacak yolculuk 2 dakika 42 saniye sürecek.

- Seyir terası oluşturuldu

Tesislere gelenlerin İzmir'in manzarasını kuş bakışı görebilmesi için kabinlerden indikten sonraki giriş bölümünde seyir terası oluşturuldu. Bu bölgeye dürbünler yerleştirilerek manzaranın daha net görülmesi sağlanacak.

Balçova Teleferik Tesisleri'ndeki mesire alanının işletimi konusundaki projelerin de tamamlandığı belirtildi.