Terör olaylarına tepki

Terör olaylarına tepki
Terör olaylarına tepki
- İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İşbilen: - "Derneğimize kayıtlı 350 şehidin yüzde 90'ı doğu ve güneydoğu kökenlidir. Hepimiz kardeşiz"

İZMİR (AA) - İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice İşbilen, derneklerine kayıtlı 350 şehidin yüzde 90'ının doğu ve güneydoğu kökenli olduğunu belirterek, "Hepimiz kardeşiz" dedi.

İşbilen, şehit aileleriyle düzenlediği basın toplantısında, son dönemlerde PKK terör örgütünün acımasızca eylemler yaptığını belirtti.

Şehit aileleri olarak başka anne, baba ve çocukların ağlamaması, 3 yıldır yaşanan huzur ortamının bozulmaması için dua ederken arka arkaya gelen şehit haberlerinin kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden İşbilen, başta siyasi partiler olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların, dünyasının, sivil toplum kuruluşlarının, sanat ve spor kulüplerinin bir araya gelip birlik, beraberlik mesajı vermesini istedi.

PKK'nın yaptığı saldırıları kınayan İşbilen, şöyle konuştu:

"Bu ülkede yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez ayrımı yoktur. Derneğimize kayıtlı 350 şehidin yüzde 90'ı doğu ve güneydoğu kökenlidir. Sözde bu mücadeleyi doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımız için veriyorlarmış. Kimi kandırıyorlar. İşte bunun son örneği dün hakkın rahmetine uğurladığımız şehidimiz Abdülkadir Pektaş da Diyarbakır nüfusuna kayıtlıdır. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız ve hepimiz kardeşiz. Bu bütünlüğü bozmaya çalışan PKK terör örgütünü lanetliyor ve bu hain saldırılara bir an önce son verip, derhal silahlarını bırakmalarını istiyoruz."