Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Saldırılar İzmir, Aydın, Manisa ve Uşak'ta protesto edildi

İZMİR (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'daki terör saldırıları İzmir, Aydın, Manisa ve Uşak'ta protesto edildi.

İzmir'de Ülkü Ocakları İl binasında toplanan grup, daha sonra Konak Meydanı'na yürüyüşe geçti. Grubun Halkın Kurtuluş Partisi İzmir il binasının önünden geçmesi sırasında binadan atılan yabancı maddeler nedeniyle vatandaşlar bir süre bina önünde durarak sloganlar attı.

Daha sonra Konak Meydanı'na kadar yürüyen grup adına İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Bilgehan Ağbaba bir açıklama yaptı. Bu gruptan ayrılan bir kaç kişi daha sonra HDP İl binasını taşladı. Binada bir cam kırıldı.

- Aydın

CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından Efeler ilçesinde düzenlenen yürüyüş Sevgi Yolu'nda başlayıp Atatürk Kent Meydanı'nda son buldu. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, yüreklerin yandığını ve ocaklara ateşler düştüğünü söyledi. 

Nazilli Ticaret Odası, Memur-Sen Aydın Şubesi, Aydın Barosu ve  Aydın Tabip Odası da birer açıklamayla terör olaylarını protesto etti.

- Uşak

Uşak'ta Ülkü Ocakları tarafından organize edilen yürüyüş için belediye önünde toplanan grup, Cumhuriyet Meydanı'na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Meydanda şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan grup adına konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Ümit Arslan, Türkiye 'nin sahipsiz olmadığını belirterek, "Milletimiz birlik ve beraberliği o terör olaylarının  önüne geçecektir. Askerlerimize, polisimize haince pusu kuranları,  PKK 'yı ve buna yandaş olanları da lanetliyoruz" dedi.

- Manisa

Manisa'da Şehzadeler ilçesinde sosyal medya üzerinden haberleşen bir grup fabrika işçisi ve sivil vatandaş, Manolya Meydanı'nda buluşarak terör saldırılarına tepki gösterdi. 

İldeki motosikletli bir grup da tren istasyonu önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar konvoy halinde bir tur attı.

Demirci ilçesinde yaklaşık 200 vatandaş askere gitmek için dilekçe verdi. Askerlik şubesine başvuru yapanlar arasında kadınlar ve engelliler de yer aldı.