Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Saldırılar Aydın ve İzmir'de protesto edildi

İZMİR (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'daki terör saldırıları, Aydın'ın ilçelerinde ve İzmir'in Tire ilçesinde protesto edildi.

Aydın  Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan Ülkü Ocakları Aydın Şubesi üyeleri, Adnan Menderes Bulvarı'nda yürüdü. HDP Aydın İl Başkanlığına gitmek isteyen gruba polis ekipleri izin vermedi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Karaca da bir konuşma yaparak grubu sakinleştirdi.

Kısa süre yaşanan gerginlik sonrasında tekrar Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan grup ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Vatan sana canım feda", "Kahrolsun PKK ", Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.

Bazı vatandaşlar araçlarına Türk bayrağı bağlayıp şehir turu attı. 

- Nazilli

Nazilli'de Belediye Meydanı'nda toplanan kalabalık grup, bugün şehit olan polis memuru Fehmi Şahin'in evinin önüne gitti. Daha sonra İstasyon Meydanı'na geçen gruptan HDP ilçe binasına yürümek istedi. Polis ekiplerinin izin vermemesine rağmen HDP binasına giden gruba biber gazı kullanılmasına rağmen bir genç HDP binasının balkonuna çıkarak Türk Bayrağı astı. Partinin bayrağını indiren grup daha sonra dağıldı.

İncirliova ve Söke ilçelerinde de terörü lanetleyen vatandaşlar, ilçelerde araçlarla tur attı. Söke'deki yürüyüş sırasında bir kişi dışarıdan HDP binasının ikinci katına ulaşarak parti  bayrağını koparıp aşağıya attı. Grup daha sonra dağıldı.

- İzmir 

İzmir'in Tire ilçesinde Şehitler Parkı önünde toplanan grup, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. 

Buradaki konuşmaların ardından dağılıan gruptan yaklaşık 100 kişilik bir grup HDP İlçe binası önünde toplandı.

Tire Güngören İşhanı'nın 3. katındaki parti binasına çıkan grup, partinin tabelasını indirip yerine Türk Bayrağı astı. Grup, terör örgütünü simgeleyen işaretlerin bulunduğu bezleri yaktı ve daha sonra dağıldı.