Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- İzmir'in Karabağlar ilçesinde teröre tepki amacıyla bir araya gelen grup, HDP ilçe binasını taşladı - Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri grubu uzaklaştırdı, parti binasında bulunanları tahliye etti - HDP'ye destek için bölgeye gelen grubu polis müdahale ederek uzaklaştırdı, 1 polis yaralandı

İZMİR (AA) - Karabağlar ilçesinde teröre tepki amacıyla toplanan bir grup, içeride partililerin bulunduğu HDP İlçe binasını taşla saldırıda bulundu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri, grubu olay yerinden uzaklaştırdı.

Karabağlar ilçesinde terör saldırılarına tepki amacıyla akşam saatlerinde yürüyüş yapan bir grup, HDP İlçe Başkanlığı binasına taş attı. Partililerin de içeride olduğu sırada parti ilçe teşkilatı ile binadaki diğer yerlerinin camları kırıldı. Parti tabelasını indirerek yerine Türk bayrağı asan grup daha sonra caddede topladığı lastikleri tutuşturdu.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda çevik kuvvet ekibi, TOMA'larla parti binası önündeki gruba müdahalede bulunup, bölgeden uzaklaştırdı. Gruptan 6 kişi gözaltına alındı.

Bu sırada HDP Karabağlar İlçe Başkanlığı binasının içinde bekleyen bazı partililer de polis tarafından tahliye edilerek bölgeden uzaklaştırıldı.

Sosyal medya üzerinden konunun duyulmasının ardından gruba yeni katılımlar olduğu gözlenirken, HDP'lilere destek için bir grup da parti binası önüne geldi. Çevik kuvvet ekipleri tarafların karşılaşmaması için gruptakileri uzaklaştırdı. 

HDP'lilere destek için gelen, bölgede bekleyen polise taş ve havai fişekle saldıran gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Ara sokaklara dağılan grupta bulunan bir kişinin attığı taşın yüzüne isabet ettiği polis memuru da hafif yaralandı.