Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- İzmir, Uşak, Manisa, Denizli ve Aydın'da terör saldırıları protesto edildi

İZMİR (AA) - İzmir, Uşak, Manisa, Denizli ve Aydın'da teröre tepki eylemleri gerçekleştirildi

Uşak Belediyesince düzenlenen ve 2 bin bayrağın dağıtıldığı yürüyüşe katılanlar, İsmet Paşa Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK " sloganları attı.

Cumhuriyet Meydanı'nda şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan grup adına konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ülkenin karanlık süreçten geçtiğini ifade ederek, "Bu vatan ve milleti, ecdadımızdan teslim aldık ve gelecek nesillere bölünmeden, parçalanmadan teslim edeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar bu vatanı korumak için mücadele edeceğiz. Şehit kardeşlerimizi, rahmetle anıyoruz. Terör ve destekçilerine lanet olsun" diye konuştu.

Grup, şehitler için okunan duaların ardından dağıldı.

- İzmir 

Urla ilçesinde düzenlenen ve mehter marşı eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe, Belediye Başkanı Sibel Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Safiye Özcan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Akgül ve çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra konuşan Belediye Başkanı Uyar, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, provokasyonlara dikkat edilmesi çağrısında bulundu.

Ödemiş Belediyesince düzenlenen yürüyüşe de yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Ülkemizi bölmeye çalışanların çıktığı bir dönemden geçiyoruz. Askerimize polisimize, kahramanlarımıza kurşun sıkıldığı bir günde, Ödemiş'te düşmana ilk kurşunun sıkıldığı yerden sizlerle hep beraber, ilçe başkanlarımızla terörü lanetliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından AK Parti'nin eski ilçe başkanı Ali Hadim tarafından dua okundu, şehitler için döktürülen lokma dağıtıldı.

Aliağa Odalar Platformu tarafından düzenlenen yürüyüşte grup adına konuşan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, "Asker ve polislerimizi terör saldırılarında kaybetmenin derin sarsıntısını yaşıyoruz. Bu gelişmelerden büyük elem, üzüntü ve kaygı duyuyoruz. Ülkemizin birliğine sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

- Manisa

Cumhuriyet Meydanı'ndan Manolya Meydanı'na kadar yürüyen avukatlar adına açıklama yapan Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, terörden çok çeken Türkiye 'nin, zor günler geçirdiğini dile getirdi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Senatosunca da yapılan açıklamada, "Vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine yönelik bu saldırılarda şehit olan evlatlarımız yüreklerimizi dağlasa da büyük milletimiz sabır, metanet, sağduyu ve kararlılıkla bunun da üstesinden gelecek ve hep birlikte kazanarak büyüyeceğiz" ifadesine yer verildi.

Selendi ilçesinde bazı sivil toplum örgütlerince düzenlenen yürüyüşte, İlçe Jandarma Komutanlığı önünde saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra "Askere uzanan eller kırılsın" sloganı attı.

- Denizli

Sarayköy Belediyesi, artan terör olayları dolayısıyla ilçede 10 bin bayrak dağıttı.

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, son günlerde yaşanan terör olayları ile birlik ve kardeşliği bozmaya yönelik girişimlere verilecek en güzel cevabın, ortak değerler etrafında toplanmak olduğunu vurguladı.

- Aydın

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, teröre tepki amacıyla bin Türk bayrağını ilçe merkezinde bulunan esnafa dağıttı.

Öztürk, "Birlik ve beraberlik içerisinde bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkıyoruz. İlçe merkezinin her tarafını teröre tepki amacıyla Türk bayraklarıyla donatacağız" dedi.