"Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşü

"Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşü
"Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşü
İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 17 Eylül Perşembe günü...

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 17 Eylül Perşembe günü Ankara 'da düzenlenecek "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne oda olarak katılacaklarını, isteyen tüm üyeleri götüreceklerini belirtti.

İZTO'dan yapılan açıklamada, etkinliğin Perşembe günü Ankara'da Sıhhiye Meydanı'nda yapılacağı hatırlatıldı.

Yürüyüşün Türkiye'nin en büyük meslek örgütleri, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlendiğine dikkati çeken Demirtaş, üye sayısı milyonlarla ifade edilen bu kurumların düzenlediği yürüyüşte on binlerin, Türkiye'nin tek vücut olarak teröre karşı olan tepkisini göstereceğini ifade etti.

Demirtaş, Türkiye'nin barış ve huzur isteğinin, bu topraklarda yaşayan herkesin kardeş olduğunun en güçlü şekilde vurgulanacağını kaydederek, yönetim olarak bu yürüyüşe katılmalarının yanı sıra isteyen oda üyelerini de yapacakları organizasyon ile Ankara'ya götüreceklerini dile getirdi.

Açıklamada Demirtaş, şu ifadelerine yer verildi:

"Tüm üyelerimizi yürüyüşe davet ediyoruz. Barış ve hoşgörünün kenti olan İzmir'in bu yürüyüşte yer alarak teröre hayır, kardeşliğe evet demesi çok önemli."