Travel Turkey İzmir'e doğru

Travel Turkey İzmir'e doğru
Travel Turkey İzmir'e doğru
- Ulusal ve uluslararası turizm sektörü temsilcilerini 9. kez bir araya getirecek fuar, 10-13 Aralık'ta düzenlenecek

İZMİR (AA) -  Türkiye 'nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi, 10-13 Aralık 2015'de kapılarını 9. kez açacak.

İzmir Fuarcılık AŞ'den (İZFAŞ) yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla gerçekleştirilecek etkinlik, Fuar İzmir alanı B ve C hollerinde yapılacak.

İlk olarak 2007 yılında 185 firmanın katılımıyla düzenlenen ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran Travel Turkey İzmir'e bu yıl binin üzerinde firmanın katılması bekleniyor.

Geçen yıl 30 ülkeden 902 katılımcı ve 67 ülkeden 28 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecek.

-Dünyanın önemli tur operatörleri ağırlanacak

Her yıl olduğu gibi bu yılda 'B2B işbirliği Günleri' adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak için dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentalarından satın almacılar fuarda ağırlanacak. Türk Hava Yolları'nın desteğiyle gerçekleştirilen 'B2B işbirliği Günleri' ile yabancı satın alıcılarla katılımcıların, ülkemizin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor.