TRT'deki "Fetret" belgeseli

TRT'deki "Fetret" belgeseli
TRT'deki "Fetret" belgeseli
- MHP Grup Başkanvekili Vural, belgeseli eleştirmek amacıyla düzenlediği basın açıklamasını görüntüleyen TRT ekibine tepki gösterdi

İZMİR (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Fetret" belgeselini eleştirdiği basın açıklamasını görüntüleyen TRT ekibine tepki gösterdi.

Vural, Kahramanlar semtindeki TRT İzmir Bölge Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, "Fetret" belgeselinde ülkücülerin aşağılandığını iddia etti.

"Kendi milletine, devletine düşmanca yaklaşan TRT, artık bu milletin radyo ve televizyonu değildir, adından Türkiye kelimesini çıkarmalıdır" görüşünü savunan Vural, kurumun "siyasi iktidarın kirli oyunlarına alet edildiğini" öne sürdü.

Bu sırada açıklamayı takip etmek üzere bina önüne gelen TRT ekibine de tepki gösteren Vural, "Buraya ne diye geliyorsunuz? Böyle bir rezalet olmaz, istemiyorum TRT'yi. Genel Başkanımızın istemediğini ben ne yapayım?" ifadelerini kullandı.

Vural, TRT muhabirinin "Biz sadece çalışanız, bize haksızlık ediyorsunuz" sözlerine karşılık, "Hayır, niye haksızlık edeyim, bu kimin borazanı ise ben ona söylüyorum" dedi.