TTF Başkanı Durmuş, İzmir Valisi Toprak'ı ziyaret etti

TTF Başkanı Durmuş, İzmir Valisi Toprak'ı ziyaret etti
TTF Başkanı Durmuş, İzmir Valisi Toprak'ı ziyaret etti
İZMİR (AA) - Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.Durmuş, ziyarette yaptığı...

İZMİR (AA) - Türkiye  Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Durmuş, ziyarette yaptığı konuşmada, 2008'den bu yana gerçekleştirilen İzmir Cup'ın bu yıl 19-27 Eylül 'de gerçekleştirileceğini söyledi.

Turnuvanın bu sene kendi serisinde en iyisi olabilmesi için bir planlama yaptıklarını kaydeden Durmuş, "Sponsorumuzu bulduk, tesislerimizi yeniledik. Valimizin bu konuda çok büyük destekleri de oldu. 10 yerli tenisçimizin de katılacağı turnuvamız televizyonlardan da canlı olarak yayınlanacak" dedi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak da TTF'nin İzmir'e verdiği değeri bildiklerini, federasyonun Türkiye'nin en önemli tenis turnuvalarından biri İzmir Cup'ın gelişimine katkı sağladığını söyledi.

Organizasyonun düzenlenmesi ve daha iyi bir noktaya getirilmesi konusunda her şeyi yapacaklarını kaydeden Toprak, şöyle konuştu:

"Bu sene İzmir Cup'ın daha da genişletilerek önemli bir değer olması ve uluslararası bir turnuva manasında daha fazla kabul görmesi açısından gittiğiniz iş birliği diğer kurumlarımızla, Gençlik ve Spor Bakanlığıyla çalışmanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda da bize düşen görev olduğu takdirde yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Bu manada 19-27 Eylül tarihlerinde İzmir de yapılacak İzmir Cup'ın hem buraya gelen sporcuların burada rahat edebilmesi, hem de ortaya çıkaracakları oyunların İzmirli tüm tenisseverler ve her bir kişi tarafından izlenebilmesi için okullar da dahil olmak üzere katılım sağlama noktasında da üzerimize düşen görevi yapacağımızı ifade ediyorum."