Tümörden kurtuldu sıra tüp bebekte

Tümörden kurtuldu sıra tüp bebekte
Tümörden kurtuldu sıra tüp bebekte
- İzmir'de rahminde tümör tespit edilen kadın robotik cerrahi yöntemiyle sağlığına kavuştu - Doç. Dr. Yılmaz: "Tümör rahim içine bası yaparak kısırlığa neden olabilmektedir. Hastamızın 6 ay sonra tüp bebek tedavisine başlayacağız"

İZMİR (AA) - İzmir'de rahminde tümör tespit edilen kadın robotik cerrahi yöntemiyle sağlığına kavuştu.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'ne başvuran 37 yaşındaki 15 yıllık evli ve bebek sahibi olmak isteyen hastanın yapılan tetkiklerinde rahimde 5 santimetrelik tümör kitlesi saptandı.

Doktorlar tarafından rahim içerisine bası yaparak gebeliği engellediği düşünülen tümörün alınmadan tüp bebek tedavisinin yapılamayacağının bildirilmesi üzerine hastaya, Doç. Dr. Bülent Yılmaz başkanlığındaki ekip tarafından "Robotik Myomektomi Ameliyatı" yapıldı.

Başarılı bir operasyon sonrasında hasta ertesi gün taburcu edilerek tüp bebek tedavisi için planlamalara başlandı.

Tüp Bebek  Merkezi Sorumlu Hekimi  Doç. Dr. Bülent Yılmaz, "Kadınlarda sık görülen aşırı adet kanaması ve ağrı ile seyreden myom olgusu bu hastamızda görüldüğü gibi rahim içine bası yaparak kısırlığa neden olabilmektedir. Hastamız gerçekleştirdiğimiz Robotik Myomektomi Ameliyatı ile tümöründen kurtuldu ve sağlığına kavuştu. 6 ay sonra tüp bebek Tedavisine başlayacağız" dedi.

Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ise 6 aydır hastanelerinde robotik ameliyatların başarıyla yapıldığını ifade etti.