Türkiye üçüncü kez evsahibi oldu

Türkiye üçüncü kez evsahibi oldu
Türkiye üçüncü kez evsahibi oldu
- Trabzon Medical Park'ın evsahipliğinde oynanacak FIBA EuroChallenge Kupası Dörtlü Finali'ne daha önce İstanbul ve İzmir de birer kez ev sahipliği yaptı

İZMİR (AA) - Trabzon Medical Park'ın ev sahipliğinde 24-26 Nisan'da oynanacak FIBA EuroChallenge Kupası Dörtlü Finali'ne daha önce İstanbul ve İzmir birer kez ev sahipliği yaptı.

Basketbolda 2003-2004 sezonunda FIBA Avrupa Ligi, 2005-2006'dan itibaren FIBA EuroCup ve 2008-2009'dan sonra da FIBA Avrupa Challenge Kupası adıyla sürdürülen organizasyonda Türkiye üçüncü kez dörtlü finale ev sahipliği yapacak.

2004-2005'te o zamanki adıyla FIBA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan finallerde Fenerbahçe 4. olurken, Rus ekibi Saint Petersburg birinciliğe ulaştı.

2012-2013'te ise Pınar Karşıyaka'nın ev sahipliğinde Karşıyaka Spor Salonu'ndaki Dörtlü Final'de Pınar Karşıyaka, finalde Rus ekibi Krasnye Krylia'ya yenilerek ikincilikte kaldı.

İtalya ve Türkiye'nin daha önce 2'şer kez ev sahipliği yaptığı Dörtlü Final, Almanya, Belçika, İspanya, İtalya, Kıbrıs Rum Kesimi, Macaristan ve Rusya'da ise birer kez düzenlendi.

Beşiktaş 'ın daha önce kazandığı kupada Türk ekipleri 4'ü üst üste olmak üzere 5. kez dörtlü finalde mücadele edecek.