Tutya'nın ilk hedefi final

Tutya'nın ilk hedefi final
Tutya'nın ilk hedefi final
- Fransa'nın Montpellier kentinde düzenlenecek 6. Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Türkiye'yi bayanlarda Demet Mutlu, Tutya Yılmaz ve Ekin Morova temsil edecek - Milli cimnastikçi Yılmaz: "Öncelikli hedefim şampiyonada final yapmak"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Fransa'nın Montpellier kentinde 15 Nisan'da başlayacak 6. Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda bayanlarda Türkiye 'yi temsil edecek 3 sporcudan biri olan Tutya Yılmaz, "Öncelik hedefim şampiyonada final yapmak" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası öncesinde yaptıkları çalışmaların çok verimli geçtiğini ve takım olarak turnuvaya hazır olduklarını belirtti.

Hedeflerinin her zaman madalya olduğunu kaydeden Yılmaz, "Öncelikli hedefim şampiyonada toplamda ve dengede final yapmak istiyorum. Zaten madalya finalden sonra gelecektir" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, son dönemde yapılan çalışmalarla Türkiye'de cimnastiğin önemli bir yol aldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sistemimiz değişti. Büyük bir ilerleme katettik ama kendimizi daha fazla geliştirmemiz, tesislerimizin daha iyi olması lazım. Kız cimnastiğinde son dönemde Avrupa'da finallerde madalya için mücadele ediyoruz, bu önemli bir gelişme."

-Şampiyona

Şampiyonada Türkiye'yi Demet Mutlu ve Ekin Morova ile temsil edecek 16 yaşındaki Tutya Yılmaz, 4 yaşında beri cimnastikle uğraşıyor. 

Geçen yıl Çin'deki Yaz Gençlik Olimpiyatları'nda genel sıralamada 10. olan Tutya Yılmaz, atlama masasında ve yer aletinde sekizinci olmuştu.

Milli sporcular şampiyonada 15 Nisan Çarşamba günkü eleme müsabakalarında mücadele edecek.