"U12 İzmir Cup"ın ardından

"U12 İzmir Cup"ın ardından
"U12 İzmir Cup"ın ardından
- Altınordu Kulübü Başkanı Özkan: - "Çocuklarımız, bu turnuvalarda oynaya oynaya sosyalleşecekler, futbola bakış açıları değişecek, bu bile bize yeter"

İZMİR (AA) - Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 20 ülkeden 48 takımının katılımıyla oynanan "U12 İzmir Cup" benzeri turnuvalarla genç futbolcuların sosyalleşeceğini bildirdi.

Özkan, yaptığı açıklamada, dün final müsabakasıyla tamamlanan turnuvayı gelecek yıl en az 72 takımla yapmayı planladıklarını, bu konuda çalışmalara hemen başlayacaklarını belirtti.

Altınordu olarak kendilerine bambaşka bir yol çizdiklerine değinen Özkan, şunları kaydetti:

 "Bu yolun üzerinde yürüyoruz. Hedefimiz, bu ülkenin çocuklarının daha fazla spor yapmasını sağlamak. Yenmek, yenilmek hiç önemli değil. Çocuklarımız, bu turnuvalarda oynaya oynaya sosyalleşecekler, futbola bakış açıları değişecek, bu bile bize yeter."

İspanyol ekibi Athletic Bilbao'nun mutlu sona ulaştığı turnuvada 352 maçta bin 374 kez gol atıldı.

Öte yandan Barcelona Avrupa Proje Direktörü David Badia, Asya Proje Koordinatörü Marc Velasco Borrell ve FCBescola'nın Türkiye Temsilcisi Ümit Şahin'in de turnuvayı takip ettiği bildirildi.

Altınordu'nun 18. olduğu turnuvada amatör küme takımlarından karma bir ekiple Selçuk'a gelen Bornova Karması turnuvayı 15. sırada bitirdi.?

-Aykut Kocaman'dan övgü

Öte yandan Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dün oynadıkları Trabzonspor maçından önce, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "U12 İzmir Cup"ın Türkiye'nin beyaz sayfası olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırıyla ilgili "İnsanlarda artık hiç mi vicdan, merhamet kalmadı" diyen Kocaman, şu görüşleri dile getirdi:

"Bu kadar sıkıntılı zamanlarda bizim pek beceremediğimiz bir organizasyonu Altınordu Kulübü yapıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 12 yaş altındaki çocukları toplayarak, muazzam bir turnuva düzenliyor. Türkiye'nin bugün yaşadığı olaylarda belki beyaz sayfa denen bir yer. Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan nezdinde herkesi kutluyorum. Bu çocuklar 10-15 sene sonra Dünya futbolunda söz sahibi olacaklar ve ülkemizi her zaman bu turnuvadaki güzel halleriyle hatırlayacaklar."