Ufuk Sarıca'nın ismi Karşıyaka'da bir parka verildi

Ufuk Sarıca'nın ismi Karşıyaka'da bir parka verildi
Ufuk Sarıca'nın ismi Karşıyaka'da bir parka verildi
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: - "Uzun süre kalıcı bir hatıra kazandım"

İZMİR (AA) - Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı'nın elde ettiği birçok başarıda önemli rolü olan başantrenör Ufuk Sarıca'nın ismi, bir parka verildi. 

Karşıyaka'nın Bostanlı semtindeki parkta düzenlenen törende konuşan Sarıca, bunun kendisi ve ailesi adına gurur verici olduğunu belirterek, "Uzun süre kalıcı bir hatıra kazandım" dedi.

Sarıca, "Sporda sadece son gün var, her şey unutulabiliyor ama taraftarımızın çok sevdiği Mor Park'ın isminin Ufuk Sarıca olması beni çok mutlu etti. Karşıyaka taraftarı ilk günden beri  sosyal medyada bu işin olması için çalıştı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanmak istediklerini belirten Ufuk Sarıca, kupayı bir kez daha İzmir'e getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da Ufuk Sarıca'ya, takımı lig şampiyonu yapması halinde, parka isminin konulacağı sözünü verdiğini ifade etti.

Parkın isminin Ufuk Sarıca Şampiyonluk Parkı olduğunu kaydeden Akpınar, "Şampiyonluklar kazandırarak bu parkı söke söke alan Ufuk Sarıca'ya sonsuz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.