Ukrayna Bağımsızlık Günü İzmir'de kutlandı

Ukrayna Bağımsızlık Günü İzmir'de kutlandı
Ukrayna Bağımsızlık Günü İzmir'de kutlandı
İZMİR (AA) - Ukrayna'nın bağımsızlığının 24. yıl dönümü İzmir'de törenle kutlandı.Konak ilçesi Alsancak semtindeki Ukrayna İzmir Fahri...

İZMİR (AA) - Ukrayna'nın bağımsızlığının 24. yıl dönümü İzmir'de törenle kutlandı.

Konak ilçesi Alsancak semtindeki Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğunda düzenlenen törene İzmir'de yaşayan Ukraynalıların yanı sıra İzmir Kırım Derneği Başkanı Erdim Boray ile çok sayıda davetli katıldı.

Evsahibi olarak törende konuşan Ukrayna İzmir Fahri Konsolosu Çetin Güvercin, son günlerde artan terör olaylarından, sade bir kutlama tercih ettiklerini belirtti.

Ukrayna ve Türkiye 'nin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerin birlik ve beraberlik bağları sayesinde aşılabileceğine inandığını ifade eden Güvercin, "İzmir ve Ege bölgesinde yaşayan Ukraynalıların gelenek ve diyaloglarını sürdürecekleri özel günler düzenleyeceğiz. Bu sayede bağlar daha da pekişecek, yeni yetişen çocuklarımız da birbirlerini daha iyi tanıma, iş imkanlarını kendi aralarında ve Ukrayna genelinde paylaşma fırsatı yakalayacaklar. Görevimiz Ukrayna ve Türkiye arasındaki sosyal , kültürel ve ekonomik diyalogların pekişmesine, gelişmesine yardımcı olmaktır" diye konuştu. 

Törende, 24. bağımsızlık yıl dönümü için pasta kesildi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  Ege

  ,

  ,

  güvercin

  ,

  sosyal

  ,

  Birlik

  ,

  Ukrayna