"Ülke senin keşfet" projesi

"Ülke senin keşfet" projesi
"Ülke senin keşfet" projesi
- Diyarbakır Valiliğinin hayata geçirdiği "Ülke senin keşfet" projesi kapsamında ilk kez kent dışına çıkan üniversite öğrencisleri İzmir'i gezme fırsatı buldu

İZMİR (AA) - Diyarbakır Valiliğinin hayata geçirdiği "Ülke senin keşfet" projesi kapsamında ilk kez kent dışına çıkan 80 üniversite öğrencisi, İzmir'de tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Diyarbakır Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğünce gençlerin Türkiye'deki zenginliklerin keşfetmelerini amaçlayan, "Ülke Senin Keşfet" projesi kapsamında, Dicle Üniversitesinde öğrenim gören 80 genç, İzmir'e geldi. 

Grup, rehber eşliğinde İzmir'in tarihi ve turistik yerlerini gezerek, şehir hakkında bilgilendirildi.

Gruptan sorumlu Emniyet Amiri Murat Taşbademi, gazetecilere yaptığı açıklamada, gezinin İstanbul, Çanakkale ve İzmir şehir turlarından oluştuğunu söyledi. 

Şu ana kadar Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünün 4 bin 500 öğrenciyi Türkiye'nin çeşitli şehirlerini gezdirdiğini belirten Taşbademi, "Tercih ettiğimiz öğrencileri daha önce Diyarbakır'ın dışına hiç çıkma imkanı bulamamış öğrenciler oluşturuyor. Öğrencilere İzmir'de panaromik bir tur yaptırdık. Onların çok mutlu olduğunu görüyoruz. Cuma günü de ulusal bir kanaldaki Beyazıt Öztürk'ün şovuna konuk olacağız" diye konuştu.

Öğrenciler Konak Meydanı'ndaki Tarihi Saat Kulesi ve Vilayet Konağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kentten ayrıldı.