VakıfBank'tan "Ödemişli çiftçilere özel" destek

VakıfBank'tan "Ödemişli çiftçilere özel" destek
VakıfBank'tan "Ödemişli çiftçilere özel" destek
- VakıfBank, İzmir İli Ödemiş Ziraat Odası ile imzaladığı protokol kapsamında, tarımsal üreticilere özel kredi paketleri sunacak

İZMİR (AA) - VakıfBank'ın İzmir İli Ödemiş Ziraat Odası ile imzaladığı protokol kapsamında tarımsal üreticilere özel kredi paketleri sunacağı bildirildi. 

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre, İzmir İli Ödemiş Ziraat Odası üyelerine bitkisel üretimden hayvancılığa, arazi alımından traktör ve ekipmana kadar her türlü tarımsal faaliyete yönelik ihtiyaçlarında uygun koşullarla kredi sağlanacak.

Protokol gereği, üyelerin gelir akışlarına göre kendilerine özel ödeme planları hazırlanacak. 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Tarım Bakanlığı'nın hibe destekli kredilerinin yanı sıra tarımla ilgili her alanda üreticiler, uzman ekipler tarafından bilgilendirilecek.

Bitkisel üretimden süt ve besi hayvancılığına, kümes hayvancılığından balıkçılığa kadar her türlü tarımsal faaliyet yapan üreticilere destek veren VakıfBank uzmanları, çeşitli hasarlara karşı tarımsal varlıklarını sigortalamak isteyenler için TARSİM Tarım Sigortası hizmeti de sunacak.

Ayrıca, Ödemişli üreticiler, hesap açtırarak tasarrufunu altın olarak değerlendirebilecek ve nakit paraya ihtiyaç duyduklarında hesabındaki altını liraya çevirerek aynı gün çekebilecek.