Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Okuyan:

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Okuyan:
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Okuyan:
- "Elinde silah olan, devletine isyan etmiş herkesin ve her şeyin hukuksal çerçevede gereği mutlaka yerine getirilmelidir" - "Dünyada bütün devletler, yönetim, rejim fark etmez kendi askerine, polisine kurşun sıkılırsa bunun gereğini yapar"

İZMİR (AA) - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, "Elinde silah olan, devletine isyan etmiş herkesin ve her şeyin hukuksal çerçevede gereği mutlaka yerine getirilmelidir. Dünyada bütün devletler, yönetim, rejim fark etmez kendi askerine, polisine kurşun sıkılırsa bunun gereğini yapar" dedi.

Okuyan, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Son günlerde artan terör olaylarına dikkati çeken Okuyan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarının sonuna kadar arkasında olduklarını ve desteklediklerini kaydetti.

Seçimlerde HDP'nin bazı kesimlerin "emanet oylarıyla" Meclis'e girdiğini, partinin terör örgütüyle yakın ilişkisinin bulunduğunu öne süren Okuyan, "Demirtaş, operasyonlar sonrası kuyruğu sıkışınca AB ülkeleri, ABD ve NATO'dan yardım istiyor. Oraya gidiyor çünkü, onların taşeronu. Elinde silah olan, devletine isyan etmiş olan herkesin ve her şeyin hukuksal çerçevede gereği mutlaka yerine getirilmelidir. Dünyada bütün devletler, yönetim, rejim fark etmez kendi askerine, polisine kurşun sıkılırsa bunun gereğini yapar" diye konuştu.

AK Parti ve CHP arasındaki görüşmelere de değinen Okuyan, koalisyon hükümetlerinde bakanlık yaptığını hatırlatarak " Türkiye 'de 2 parti arasında koalisyon kurma çalışmaları diye 23 Nisan çocuklarının müsameresi gibi oyun oynanıyor. Buradan koalisyon falan çıkmaz, çıksa da memlekete hayrı olmaz" dedi.