Yabancı Kadınlar Derneği, engelliler için park yapacak

Yabancı Kadınlar Derneği, engelliler için park yapacak
Yabancı Kadınlar Derneği, engelliler için park yapacak
İZMİR (AA) - İzmir'de görev yapan NATO askerleri ve yabancı şirket temsilcilerinin eşlerince oluşturulan Uluslararası İzmir Yabancı Kadınlar Derneği,...

İZMİR (AA) - İzmir'de görev yapan  NATO askerleri ve yabancı şirket temsilcilerinin eşlerince oluşturulan Uluslararası İzmir Yabancı Kadınlar Derneği, Karabağlar ilçesinde engelli parkı yapmak için talepte bulundu. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası İzmir Yabancı Kadınlar Dernek üyeleri Karabağler Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'yu makamında ziyaret etti.

Dernek üyesi Andria Ergün, ziyarette, Karabağlar ilçesinde engellilere yönelik pak yapmak istediklerini belirterek, "Bunun için en güzel uygun bölgenin Karabağlar olduğunu düşünüyoruz. Siz de bize bir yer önerirseniz projesi ve yapımı bizim tarafımızdan karşılanacak tam kapasiteli bir engelli parkı yapmayı istiyoruz. Aralık ayında düzenleyeceğimiz kermeste ve toplayacağımız bağışlarla parkımızı en kısa sürede bitireceğiz" dedi.

Belediye Başkanı Selvitopu ise, projesi olan herkese kapılarının açık olduğunu dile getirerek, Bozyaka Mahalle Muhtarlığı'nın arkasındaki bin 654 metrekarelik alanın engelli parkı için en iyi seçim olduğunu ifade etti.

Projeye aralık ayında başlanacağı, bahar aylarında bitirileceği belirtildi.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  İzmir

  ,

  NATO

  ,

  Belediye

  ,

  engelli

  ,

  şirket

  ,

  Aralık