Yıldırım'ın bakan olmasına havai fişekli kutlama

Yıldırım'ın bakan olmasına havai fişekli kutlama
Yıldırım'ın bakan olmasına havai fişekli kutlama
- AK Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na getirilmesi, Aliağa ilçesindeki gemi geri dönüşüm tesislerinde havai fişeklerle kutlandı - GEMİSANDER Yönetim Kurulu Başkanı Şimşek: - "Sayın Binali Yıldırım'ın 12 yıl aralıksız süren bakanlığı döneminde sektörümüz altın çağını yaşamıştır. Bunun içindir ki bir kez daha 'Haydi Bismillah' diyen sayın bakanımızla birlikte bizler de 'nerede kalmıştık' diyoruz"

İZMİR (AA) - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na Binali Yıldırım'ın getirilmesi, Aliağa ilçesindeki gemi geri dönüşüm tesislerinde havai fişeklerle kutlandı.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği'nden (GEMİSANDER) yapılan yazılı açıklamaya göre, Yıldırım'ın tekrar eski görevine dönmesi, Türkiye'nin tek gemi söküm bölgesi olma özelliğine sahip olan Aliağa ilçesindeki gemi geri dönüşüm tesislerinde havai fişeklerle kutlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GEMİSANDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Yıldırım'ın yeniden bakanlık görevine gelmesinin Türk denizcilik sektörü adına büyük önem taşıdığını, sektörün gelişimi, kalkınması ve modernizasyonunda Yıldırım'ın büyük emeğinin olduğunu vurguladı.

Dünyada lider konumuna gelen Türk gemi geri dönüşüm sektörünün yakaladığı bu başarıda Yıldırım'ın payının büyük olduğuna dikkati çeken Şimşek, şunları kaydetti:

"Sayın Binali Yıldırım'ın 12 yıl aralıksız süren bakanlığı döneminde sektörümüz altın çağını yaşamıştır. Bunun içindir ki  bir kez daha 'Haydi Bismillah' diyen sayın bakanımızla birlikte bizlerde 'nerede kalmıştık' diyoruz.

Binali Yıldırım demek, icraat demektir. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki Sayın Bakanımız yine 'Başarının sınırı olmaz' diyerek, bize yeni hedefler gösterecek, sektörümüzden daha büyük başarılar isteyecek ve bu doğrultuda bizlerden desteğini yine hiçbir zaman esirgemeyecektir.

Cumhuriyet döneminin gelmiş geçmiş en başarılı Ulaştırma Bakanı olan Sayın Binali Yıldırım'ı yeniden Türk denizcilik camiasıyla buluşturan Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın bakanımızın yeniden Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilmesi Türk denizcilik sektörü adına çok büyük şanstır. Denizcilik tabiriyle kendisinin yeniden dümene geçmesi tüm paydaşlarımızı sevindirdiği gibi bizlere de sevinç kaynağı olmuştur. Bu bağlamda Sayın Bakanımıza yeni dönemde başarılar diliyorum ve kutlu görevinde sektör olarak her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum."