Zeytin ve zeytinyağcıların Milano seferi

Zeytin ve zeytinyağcıların Milano seferi
Zeytin ve zeytinyağcıların Milano seferi
- Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi EXPO 2015 Milano'daki tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor

İZMİR (AA) - Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'nin (ZZTK) EXPO 2015 Milano'dan 15 Ağustos'ta başladığı tanıtım etkinliklerine ay sonuna kadar devam edeceği bildirildi. 

ZZTK Başkanı Kadri Gündeş, yaptığı açıklamada, günde yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret ettiği EXPO Milano fuarındaki ZZTK standında, ziyaretçilere Türk zeytin ve zeytinyağı tadımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tanıtımlarda zeytin ağacının anayurdunun Anadolu olduğunu anlattıklarını dile getiren Gündeş, standa gelenlere promosyon anahtarlıklar ile Türk zeytin ve zeytinyağını tanıtıcı broşürler dağıttıklarını kaydetti.

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Uygun da  Türkiye 'nin 2023'e 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin rekoltesiyle dünya liderliğini, 650 bin ton zeytinyağı üretimiyle ise dünya ikinciliğini hedeflediğini belirtti.

EXPO Milano'da Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımı için özel stant hazırlattıklarını bildiren Uygun, "Özel tanıtım ve aktivitelerle en çok ziyaretçi alan stantlardan biri olduk. Bizim açımızdan çok başarılı bir tanıtım etkinliği oldu" ifadesini kullandı.