"06 RTE 06" Kahramanmaraş'ta

"06 RTE 06" Kahramanmaraş'ta
"06 RTE 06" Kahramanmaraş'ta
- Pazarcık ilçesinde Mehmet Bilgiş, 4 yıl önce satın aldığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ad ve soyadının baş harfleriyle, Ankara'nın plaka kodundan oluşan "06 RTE 06" plakalı otomobiliyle ilgi çekiyor - Mehmet Bilgiş: "Cumhurbaşkanımızın hayranı olduğum için, otomobili satın alırken pazarlık dahi etmedim"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık ilçesinde yaşayan Mehmet Bilgiş, 4 yıl önce satın aldığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın ad ve soyadının baş harfleriyle, Ankara 'nın plaka kodundan oluşan "06 RTE 06" plakalı otomobiliyle ilgi çekiyor.

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Bilgiş, 4 yıl önce gezmek için gittiği Malatya'da, söz konusu plakayı 2004 model BMW X5 marka araçta gördüğünü belirterek, "Sahibiyle görüşerek otomobili satın almak istediğimi söyledim. Cumhurbaşkanımızın hayranı olduğum için otomobili satın alırken pazarlık dahi etmedim" dedi.

Otomobilinin normal fiyatının 70 bin lira civarında olduğunu fakat kendisinin satın alırken 320 bin lira ödediğini anlatan Bilgiş, " Türkiye 'deki en özel plaka olduğunu düşünüyorum. Esnaf olduğum için sık sık farklı illere gidiyorum. Her gittiğim yerde insanlar otomobilimin plakasına büyük ilgi gösteriyor. Aracımla fotoğraf çektirmek isteyen bir çok insan oluyor" diye konuştu.