10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarıyla...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bozdağ, özel bir tesiste düzenlenen programda yaptığı konuşmada, basının halkın gözü kulağı, beş duyu organından biri olduğunu söyledi.

Basının demokrasinin teminatı olduğunu dile getiren Bozdağ, "Kişisel anlamda bireylerin düşüncelerini ve sorunlarını kamuoyu oluşturmada basının görevi kaçınılmaz. Basın burada birinci görevi görür. Kuvvet ayrılığı dediğimiz yasama yürütmenin yargın yanına bir de basını ekleye biliriz. Siyasilerle basın iç içe ayrılmaz bir parçadır. Basının mutlaka fikri olacaktır ama vicdanıyla baş başa kaldığında öncelikle vicdan muhasebesi yapması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Programa, Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe,' İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı ve ilçede görev yapan basın mensupları katıldı.

Program, hatıra fotoğrafıyla son buldu.