"100 Yıllık Destan" fotoğraflarla anlatıldı

"100 Yıllık Destan" fotoğraflarla anlatıldı
"100 Yıllık Destan" fotoğraflarla anlatıldı
KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) işbirliğinde düzenlenen, "Çanakkale...

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) işbirliğinde düzenlenen, "Çanakkale Destanı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

CBÜ Öğretim Görevlisi Araştırmacı- Yazar Kenan Tozak'ın hazırladığı "Çanakkale Destanı" konulu fotoğraf sergisi, bir alışveriş merkezinde açıldı.

100'den fazla fotoğrafın yer aldığı serginin açılışına KSÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Güneşaçar ve Prof. Dr. İsmail Bakan , Genel Sekreter Rüştü Ertuğrul, alışveriş merkezi müdürü Serbülent Tekinşen ile akademik ve idari personeller katıldı.

Prof. Dr. Bakan, açılışta yaptığı konuşmada, Çanakkale ruhunu hatırlatmak için sergilenen fotoğrafların gerçek hatıralardan oluştuğunu belirterek "Üniversitemiz tarafından düzenlenen serginin, ülkemizi sevmede, anlamada ve ülkemize sunacağımız faaliyetlerde yol gösterici olması umuduyla hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kenan Tozak tarafından uzun süren araştırmalar sonucu derlenen ve kronolojik sırayla sergilenen fotoğrafların yanı sıra sergide fotoğrafların nerede, hangi koşullarda çekildiğine dair bilgiler de yer aldı.