150 kişilik Kur'an öğreticiliğine 600 başvuru

150 kişilik Kur'an öğreticiliğine 600 başvuru
150 kişilik Kur'an öğreticiliğine 600 başvuru
- Kahramanmaraş'ta Kur'an kurslarında eğitim verecek 250 öğretici için açılan mülakata, 80'i erkek, 520'si kadın olmak üzere 600 kişi katıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş İl Müftülüğünce Yaz Kuran Kurslarında eğitim verecek 150 öğretici için açılan mülakat sınavına, 600 kişi başvurdu.

İl Müftülüğünce kent genelinde açılacak kurslarda eğitim verecek fahri görevli eğitmenlerin alımı için sınav çağrısına çıkıldı. 150 kişinin alınacağı Kur'an öğreticiliği için 80 erkek ve 520 kadın  başvuruda bulundu.

İl Müftüsü Muhammed Gevher başkanlığında ve dokuz ayrı komisyon gözetiminde gerçekleştirilen mülakatta özellikle Kur'an-ı Kerim'in üslubuna uygun şekilde okunmasına önem verildiği belirtildi. 

Gevher, yaptığı açıklamada, amaçlarının Kur'an-ı Kerim'in ehil ellerden öğrenilmesi olduğunu söyledi.

Dini bilgileri camilerde ve Kur'an kurslarında en güzel şekilde öğretmek için çabaladıklarını dile getiren Gevher, "Bunu yaparken ehil ellerden olması için bu sınavı yapıyoruz. Yaklaşık 600 müracaatımız var. Din bir sorumluluk ve güzelliktir. Bu sorumluluğu daha güzel yapabilmemiz din eğitiminin için ehil ellerde yapılması lazım" diye konuştu.

Gevher, Kur'an öğreticiliğine ilginin sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  kent