23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Afşin'de düzenlenen törenlerle kutlandı.Afşin Hükümet Konağı'nda bulunan Atatürk...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Afşin'de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Afşin Hükümet Konağı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamalar, Mustafa Kemal İlkokulu tarafından hazırlanan etkinliklerle Afşin Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu'nda devam etti.

Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Hacı Mehmet Özden, burada günün önlemini anlatan konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ve onun "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesinin, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara 'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline geldiğini belirtti.

Bayramın önemini anlatan Özden, "Bu anlamlı gün her yıl çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Kendi kuruluş gününü çocuk bayramı olarak kutlayan dünyada başka bir devlet daha gösterilemez. Bizlere, düşen görev daha çok çalışmak ve ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği hedefler ulaştırmaktır" diye konuştu.

Kutlamalar, resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesiyle son buldu.

Programa, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,  Çoğulhan Jandarma Komando Bölük Komutanı Ali Erol, daire amirleri, siyasi parti başkanları, askeri erkan, sivil toplum örgütü temsilcileri ile diğer ilgililer katıldı.