Abdulhamithan Camisi'nde kardeşlik iftarı

Abdulhamithan Camisi'nde kardeşlik iftarı
Abdulhamithan Camisi'nde kardeşlik iftarı
- Adana'daki Sabancı ve Ankara'daki Kocatepe'den sonra "Türkiye'nin 3'üncü büyüğü" olma özelliğini taşıyan Kahramanmaraş'taki Abdulhamit Han Camisi'nde Onikişubat Belediyesi tarafından "kardeşlik iftarı" verildi

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'taki Abdulhamit Han Camisi'nde Onikişubat Belediyesince "Kardeşlik iftarı" verildi.

İnşaatı 18 yıl süren cami, 46 metre yüksekliğindeki kubbesi, 81'er metre yüksekliğindeki 4 minaresi ve 46 bin metrekare kapalı alanıyla Adana 'daki Sabancı ile  Ankara 'daki Kocatepe'den sonra Türkiye 'nin 3'üncü büyük camisi olma özelliğini taşıyor.

Külliye şeklinde inşa edilen ve kendine özgü tasarımıyla da dikkati çeken ibadethanenin avlusuna kurulan iftar sofrası, Müslümanları bir araya getirdi.

Suriyeli sığınmacıların da yer aldığı iftarda, 3 mahalleden gelen yaklaşık 4 bin kişi aynı masaları paylaşıp iftar yaptı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, muhteşem bir tablo ile karşı karşıya olduklarını, yaklaşık 4 bin hemşehriyle iftar sofrasında bir araya geldiklerini söyledi.

İftar programının herkese açık olduğunu ifade eden Mahçiçek, şunları belirtti:

"'İftarımızı Paylaşalım Projesi ile 22 iftar programı düzenleyeceğiz ama bir ramazan bize yetmiyor maalesef. Ramazanı uzatamıyoruz ama mahallelerimizi bir araya getiriyoruz. Bu kadar insanımızın bizim davetimize icabet etmesi bizler için onur verici bir şey. Bu güzel akşamları Kahramanmaraş'ın güzel insanlarıyla paylaşıyoruz. Ekmeğimizi soframızı ortaklaşa paylaşıyoruz. Böyle bir tabloyu yaşamak bizler için onur verici bir şeydir. İşte mübarek ramazanın bereketi de buradadır."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  Ankara

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  iftar

  ,

  Karşı