Afşin'de, içme suyu şebekesi yenileniyor

Afşin'de, içme suyu şebekesi yenileniyor
Afşin'de, içme suyu şebekesi yenileniyor
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresince (KASKİ), Afşin ilçesinin şehir şebekesinin yenilenmesi için...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresince (KASKİ), Afşin ilçesinin şehir şebekesinin yenilenmesi için çalışmalara başlandı.

16 milyon 500 bin lira maliyetli alt yapı ihalesinin kazanan firma, Aşık Mahsuni Şerif Bulvarında çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yaptığı açıklamada, Afşin'i içme suyuna kavuşturmak için çalışmalara start verdiklerini söyledi.

Erkoç, Afşin'de içme suyu şebekesinin ihtiyaca cevap veremez duruma geldiğini belirterek, çalışmanın Afşin için tarihi bir proje olduğunu kaydetti.

Afşin'i içme suyu sıkıntısından kurtarmak için çalışmalara başladıklarını dile getiren Erkoç, şunları kaydetti:

"Afşin'de uygulamaya koyduğumuz içme suyu alt yapı projemiz 16 milyon 500 bin liradır. Afşin'e bu projemiz kapsamında aynı zamanda Çöllolar'dan da bir ishale hattı ile su getiriyoruz. Tüm şebekenin yenilenmesi ve Akdere içme suyu projemiz son hızıyla devam ediyor. Zengin su kuyularının bulunduğu Çöllolar bölgesinden bir isale hattının yapımı ile beraber Afşin'imizin içme suyu sıkıntısını çözeceğiz.  Afşinli hemşerilerimiz her şeyin en iyisine en güzeline layıktır."

Akdere içme suyu projesine ilişkin de bilgi veren Erkoç, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan, büyükşehir belediyesinin de 30 yılda ödemesini yapacağı Akdere ile ilçenin içme suyu alt yapısına kavuşmuş olacağını vurguladı.

Erkoç, verdikleri sözleri tek tek yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

 

 


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Zengin

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  Büyükşehir

  ,

  firma