AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
- "Paralel Yapı, alanda çok açık şekilde HDP'ye destek veriyor" - "HPG bölgede, mavi ve kırmızı mühürlü ölüm tehdidi içeren mektuplar yazarak HDP'ye oy topluyor. Bu konuda Selahattin Demirtaş'ın bir açıklaması var mı"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Paralel Yapı, alanda çok açık şekilde HDP'ye destek veriyor" dedi.

Ünal, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Paralel Yapı'nın, seçim sürecindeki strateji ve taktiğinin açık şekilde görüldüğünü belirtti.

Paralel Yapı'nın HDP ile açık şekilde iş birliği yaptığını ifade eden Ünal, "Paralel Yapı'nın sosyal medya faresi Fuatavni'nin ortaya attığı iddialar Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli tarafından ayrı ayrı kullanılıyor" diye konuştu. 

Seçim çalışmaları kapsamında Şırnak, Hakkari, Van ve Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini hatırlatan Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paralel Yapı, alanda çok açık şekilde HDP'ye destek veriyor. Selahattin Demirtaş, böyle cici çocuk görüntüsünde barıştan, özgürlükten, kardeşlikten ve demokrasiden bahsediyor ama kendisinin ve HDP'nin HPG ile ilişkisi nedir. HPG bölgede, mavi ve kırmızı mühürlü ölüm tehdidi içeren mektuplar yazarak HDP'ye oy topluyor. Bu konuda Selahattin Demirtaş'ın bir açıklaması var mı?"

Güneydoğu'da ev ev, kapı kapı dolaşılıp, insanlara "Senin evini, adresini ve çocuğunun hangi okulda okuduğunu biliyoruz" dendiğini anlatan Ünal, "HDP'ye bu şekilde oy isteniyor ve insanlar ölümle tehdit ediliyor. Dolayısıyla Demirtaş'ın HDP'nin bununla bağı ve bağlantısını açıklaması gerekiyor" ifadesini kullandı.

Ünal, demokratik siyasetten bahseden bir siyasetçinin silahla arasına mesafe koyması gerektiğini dile getirdi.

Seçim güvenliğine değinen Ünal, "Bölgedeki baskı ve Paralel Yapı'nın girişimlerine rağmen devlet insanlarımızın kullanacağı oylara sahip çıkacaktır. Bunları, birilerinin baskısına bırakmayacaktır. Vatandaşlarımız bundan emin olsunlar. Bu konuda bir sorun yaşanmayacaktır. Dolayısıyla militanların köyleri dolaşıp muhtarları ölümle tehdit etmesi ve 'Bu köyden AK Parti'ye tek bir oy çıkarsa bunun sorumlusu sensin' diyerek tehdit etmesi seçim ve sandık hilesidir" şeklinde konuştu. 

Ünal, daha sonra partisinin Kahramanmaraş seçim beyannamesini açıkladı. 

Toplantıya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da katıldı.