AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
- "Milletin desteğiyle 13 yılda dışarıdaki ağababalarının içeride ne kadar distribütörü varsa hepsini tasfiye ettik. Şimdi doğrudan ağababaları işleri idame ediyor. Bu yüzden 7 Haziran çok önemlidir" - "Bu seçim son seçim. Tabiri caizse köprüden önceki son çıkış. Bu seçimi de aştıktan sonra 2019'a kadar Türkiye'nin önü açık"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Milletin desteğiyle 13 yılda dışarıdaki ağababalarının içeride ne kadar distribütörü varsa hepsini tasfiye ettik. Şimdi doğrudan ağababaları işleri idame ediyor. Bu yüzden 7 Haziran çok önemlidir" dedi.

Ünal, Memur-Sen Elbistan Temsilciliği tarafından Pınarbaşı mesire alanındaki bir tesiste düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, seçimlere son bir hafta kala önü açık bir Türkiye için AK Parti'ye desteğin devam etmesi gerektiğini söyledi. 7 Haziran'da yapılacak genel seçim bir köprüye benzeten Ünal, "Bu seçim son seçim. Tabiri caizse köprüden önceki son çıkış. Bu seçimi de aştıktan sonra 2019'a kadar Türkiye'nin önü açık. Bunu bildikleri için şuanda bütün güçleriyle saldırıyorlar. Bunların içerideki bütün çıraklarını tasfiye ettik" diye konuştu.

Eş, dost, akrabalarla seçime son bir hafta kala kalplerdeki cesaret, inanç, öz güven ve heyecanın herkese bulaşması gerektiğini dile getiren Ünal, bu işin psikolojik olduğunu, eğer gözlerde kaygı, endişe ve korku olursa bunun herkese bulaşacağını vurguladı.

Ortalıkta teneke çalarak gezen ve söz söylemeye hiçbir şekilde hakkı olmayanların, söz söylemeye hakkı bulunması için ruhunun olması gerektiğini anlatan Ünal, şunları kaydetti:

"Ruhu olması için de bir şeyler yapmış olması gerekir. Bunlar ne yaptılar da hangi yüzle bizim karşımızda konuşuyorlar. Bunlar bizim bir şey yapıp yapmadığımızı sorgulamak için konuşmuyorlar. Bunlar sizin canınızı sıkmak, moralinizi bozmak, motivasyonunuzu aşağıya çekmek ve kafanızı karıştırmak için konuşuyorlar. Bunlara 'sen ne yaptın da konuşuyorsun' diyeceksiniz. Çünkü 13 yılda bizim arkamızda yaptığımız işler var. Milletin desteğiyle 13 yılda dışarıdaki ağababalarının içeride ne kadar distribütörü varsa hepsini tasfiye ettik. Şimdi doğrudan ağababaları işleri idame ediyor. Bu yüzden 7 Haziran çok önemlidir. Burada bulunan herkesin bunun farkında ve inancında olduğunu biliyorum."

Ünal, vesayeti tasfiye ettiklerini, güç sahiplerini alt ettiklerini, milletin iradesini bu ülkede egemen kıldıklarını belirterek, bu ülkede konuşacak biri varsa onun da kendilerini olduğunu anlattı.

Son haftaya büyük bir heyecan, cesaret ve öz güvenle girerek bunu sahaya yansıtılması halinde insanların üzerinde psikolojik operasyon yapmaya yeltenemeyeceklerini ifade eden Ünal, "Bu şehrin akil insanları olarak sizlerden bunu istirham ediyorum. 7 Haziran günü Elbistan'dan güzel bir sonuç alacağız. Elbistan'a ilk geldiğimde beni kimse tanımıyordu. Recep Tayyip Erdoğan 'ın hatırına Elbistan bize 41 bin oy verdi. Bu oya layık olabilmek için çok çalıştık. Şimdi 4 senenin sonunda oy oranımızı artırmamız lazım" diye konuştu.