AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
- "Her seçimde geliyoruz, yaptıklarımızı anlatıyor ve sizden bir daha yetki istiyoruz. Demokrasi böyle bir şey. Peki size soruyorum. Bu Fethullah Gülen kimden aldığı yetkiyle bunları yapıyor. Bu milletin seçtiği hükümetle savaşma yetkisini kimden alıyor"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Her seçimde geliyoruz, yaptıklarımızı anlatıyor ve sizden bir daha yetki istiyoruz. Demokrasi böyle bir şey. Peki size soruyorum. Bu Fethullah Gülen kimden aldığı yetkiyle bunları yapıyor. Bu milletin seçtiği hükümetle savaşma yetkisini kimden alıyor" dedi.

Elbistan ilçesinde halk otobüsleri işletmecilerinin AK Parti 'ye katılım için düzenlediği toplantıda konuşan Ünal, iktidara geldiklerinden bu yana muhalefetin "Her ne pahasına olursa olsun AK Parti'den kurtulmalıyız" diye mücadele ettiğini söyledi.

Ülkeyi tam bağımsız hale getirmek için mücadele verdiklerini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

"Her seçimde geliyoruz, yaptıklarımızı anlatıyor ve sizden bir daha yetki istiyoruz. Demokrasi böyle bir şey. Peki size soruyorum. Bu Fethullah Gülen kimden aldığı yetkiyle bunları yapıyor. Bu milletin seçtiği hükümetle savaşma yetkisini kimden alıyor. Bu adam seçime mi girdi? Bu adam milletten irade yetkisini aldı? Dün bu adam 28 Şubatçıların karşısında süklüm püklüm 'kurumlarımın anahtarını size vereyim komutanlarım' demiyor muydu? Bu adam milletin seçtiği meşru hükümet ile gazetesi, okulları, devletin içine sızdırdığı hakim ve savcılarıyla beraber savaşıyor. Bu adam New York Times'ın, İsrail'in ve İngiltere'nin ağzını kullanıyor."

Neden CHP ve  MHP 'nin İsrail'in ve İngiltere'nin ağzını kullanan kişinin peşinden gittiğini soran Ünal, bu partilerin, "Ey Pensilvanya, sen kimden aldığın yetkiyle bunları yapıyorsun" demediğini, o adamın peşine düştüğünü dile getirdi.

CHP, HDP ve MHP'nin yedi düvelle bir olup AK Parti ile mücadele ettiğini öne süren Ünal, bunlara rağmen partisinin ülkenin başına çökmüş bütün "canavarları" tasfiye ettiğini, milletin iradesi üzerindeki bütün vesayet odaklarını kaldırdıklarını, millete ait olanı iade ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Ünal, AK Parti'ye katılan 40 özel halk otobüsü sahibine partisinin rozetini taktı.