AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
- "13 yıl boyunca hiç bir risk almamış olan, siyaset yapmayı sabahleyin kalkıp iktidara hakaret etmek, eleştirmek zanneden konforlu bir hayat yaşayanlar, sorumluluklarını üstlenmelidir"

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: "13 yıl boyunca hiç bir risk almamış olan, siyaset yapmayı sabahleyin kalkıp iktidara hakaret etmek, eleştirmek zanneden konforlu bir hayat yaşayanlar, sorumluluklarını üstlenmelidir" dedi.

Ünal partisinin Afşin teşkilatınca Atatürk Parkı'nda düzenlediği bayramlaşma törende yaptığı konuşmada, koalisyon kurma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Yapılan 7 Haziran genel seçimlerinde seçmenin tüm partilere görev verdiğini belirten Ünal, 13 yıl önce, Ankara grip olsa, Afşin, Elbistan ve Kahramanmaraş'ın felç olduğunu, Ankara öksürse, Türkiye 'nin krize girdiğini savunarak şöyle konuştu:

"Seçimde sandık, kimseye tek başına iktidar etmiyorum dedi. Buna rağmen ülkemizde bir kriz yaşanmadı. Çünkü AK Parti bu ülkenin teminatı ve omurgasıdır. Çok şükür hükümetimiz görevinin başında ve koalisyon çalışmalarını gerektiği gibi üstlenmiş durumda. 13 yıl boyunca hiç bir risk almamış olan, siyaset yapmayı sabahleyin kalkıp iktidara hakaret etmek, eleştirmek zanneden konforlu bir hayat yaşayanlar sorumluluklarını üstlenmediler. Seçmen 7 haziran'da seçmen sorumluk alın dedi. Kimse bu sorumluluğu üstlenmiyor ve biz muhalefette kalacağız diyorlar. Peki muhalefette kalacağım diyenler ne demek istiyorlar. Ben elimi taşın altına koymayacağım, sorumluluk almayacağım  demek değil mi ? Siyaset yapmak sorumluluk almak demektir. Siyaset yapmak çözüm için risk almak ve yöntem bulmak demektir. Hadi, eğer bir vizyonunuz, yönteminiz  ve bir hayaliniz varsa, gelin risk alın. Ama ne dediler, biz muhalefette kalacağız. Fakat böyle siyaset olmaz"

13 yıldan buyana hükümetin ülkeyi ayağa kaldırdığı, dünyanın en büyük limanını ve üçüncü köprüyü yaptığı için muhalefet tarafından eleştirildiğini anlatan Ünal, bu süre içerisinde darbe girişimleriyle karşılaştıklarını, partilerinin kapatılmaya çalışıldığını aktardı.

Yaşanan süreçte 17-25 Aralık, gezi olaylarıyla AK Parti'nin üzerine oynandığını savunan Ünal, 13 yıldır  ülkenin ayağa kalkması için verdikleri mücadeleden zerre vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Etkinliğe, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti İl Başkanı Ayşe Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgililer katıldı.