AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
- "Türkiye 13 yılda 80 yılda yapılamayanları yaptı. Şimdi bize 'bu hizmetleri devletin parasıyla yapıyorsunuz, babanızın parasıyla yapmıyorsunuz' diyorlar. Peki, bizim 13 yılda devletin parasıyla yaptığımız eser, 80 yılda devletin parasıyla neden yapılmadı?" - "Biz 13 yıl içinde petrol bulmadık, doğalgaz bulmadık. Bu ülkenin dünkü kaynakları ve zenginlikleri neyse bugünkü zenginliği de o. AK Parti olarak biz kafamızı ülkemize hizmet etmek için yorduk ve milletimizin bir kuruşuna dokunmadık"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, " Türkiye 13 yılda 80 yılda yapılamayanları yaptı. Şimdi bize 'bu hizmetleri devletin parasıyla yapıyorsunuz, babanızın parasıyla yapmıyorsunuz' diyorlar. Peki, bizim 13 yılda devletin parasıyla yaptığımız eser, 80 yılda devletin parasıyla neden yapılmadı?" dedi.

Ünal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Afşin ilçesinde bir tesiste muhtarlarla bir araya geldi.

Burada konuşan Ünal, muhtarlığın önemine işaret ederek, muhtarların sorunlarının çözüldüğünde Türkiye'nin sorunlarının çözülmüş olacağını belirtti.

Bir muhtarın mahallesinde yaşayan vatandaşın ne istediğini anlamasının Türkiye'nin talebini anlamaya yardımcı olacağını ifade eden Ünal, "Muhtarların dilinden en iyi anlayan kişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'dır. AK Parti olarak muhtarlarımızın önemini biliyoruz. 1994'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Recep Tayyip Erdoğan , muhtarlarla her zaman bir araya gelerek, sorunların çözümü noktasında muhtarlardan destek aldı, destek verdi. Böylelikle yaşanmaz halde olan İstanbul gibi bir ili yaşanılır bir hale getirdi" diye konuştu.

AK Parti hükümeti iktidara geldiği günden bu yana ülke sisteminin çok iyi çalıştığını aktaran Ünal, Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe belediye başkanları ve muhtarlara varıncaya kadar Türkiye Cumhuriyetinin sisteminin ilk defa bu kadar güzel çalıştığını söyledi.

- "Bize 'hırsız' diyenler, 24 bankanın için boşalttı"

Ünal, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'ye yapılan yatırımlara değinerek, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye 13 yılda 80 yılda yapılamayanları yaptı. Şimdi bize 'bu hizmetleri devletin parasıyla yapıyorsunuz, babanızın parasıyla yapmıyorsunuz' diyorlar. Evet, devletin parasıyla vatandaşımıza, ülkemize hizmet ediyoruz. Peki, bizim 13 yılda devletin parasıyla yaptığımız eser 80 yılda yine devletin parasıyla neden yapılmadı? Biz 13 yılda bu kadar eseri yaptıysak 80 yılda yapılmayan eserlerin parası nerede? Bize muhalefet olanlar hangi eseri bıraktılar? Biz 13 yıl içinde, petrol bulmadık, doğalgaz bulmadık. Bu ülkenin dünkü kaynakları ve zenginlikleri neyse bugünkü zenginliği de o. AK Parti olarak biz kafamızı ülkemize hizmet etmek için yorduk ve milletimizin bir kuruşuna dokunmadık."

Ünal, kendi dönemlerinde bir bankadan bir kuruş eksilmediğini ancak 1999'da meydana gelen depremde söz konusu kişilerin depremzedelere gidecek yardımları bile çaldığını belirterek, "AK Parti'ye 'hırsız' diyenler kendi dönemlerinde 24 bankanın için boşalttı" dedi. 

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da Kahramanmaraş'ı daha yaşanılabilir bir şehir konumuna getirmek için çalıştıklarını bildirdi.

Mahalle muhtarlarının görüş, talep ve önerilerini çok önemsediklerini vurgulayan Erkoç, "Büyükşehir Belediyemizin kapıları sonuna kadar muhtarlarımıza açıktır. Oldukça geniş bir hizmet ağımız var. İlçelerin sorunlarının tespiti açısından muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Büyükşehir Belediyemiz tüm ekipleriyle sahada. Omuzlarımızdaki yükün büyük olduğunu biliyoruz. Fakat omuz omuza vererek üstesinden geleceğimize de inanıyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından muhtarlar, sorumlu oldukları bölgelere ilişkin istek ve taleplerini dile getirdi.

Toplantıya, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti İl Başkan Vekili Ahmet Güngör ve İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç ile mahalle muhtarları katıldı.