AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dilipak

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dilipak
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dilipak
- AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dilipak: "Afedersiniz sayın Devlet Bahçeli evcilik mi oynuyorsunuz? Bu ülkede. Bu ülkenin evcilik oynamaya zamanı ve takati yoktur"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, "Afedersiniz sayın Devlet Bahçeli evcilik mi oynuyorsunuz? Bu ülkede. Bu ülkenin evcilik oynamaya zamanı ve takati yoktur" dedi.

Dilipak, Partisinin Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen Onikişubat ilçesi Ağustos ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti teşkilatları olarak yapılacak olan her türlü seçime hazır olduklarını belirtti.

Şahsi kanaatinin Pazartesi günü MHP ile gerçekleştirilmesi planlanan koalisyon görüşmesinden bir sonuç çıkmayacağı olduğunu ifade eden Dilipak, şunları kaydetti:

"Biz teşkilatlar olarak yarın seçim olsa bile bugünden seçime hazırız. AK Parti teşkilatları dünyanın gıptayla baktığı en iyi örgütlenme yapısına sahiptir. Kendimiz bedel ödemeye hazırız. Ama milletimize bedel ödetmeyeceğiz. Bunun içinde var gücümüzle bugünden itibaren çalışacağız. Pazartesi günü MHP ile yapılacak görüşmeden bir sonuç çıkacağı kanaatinde değilim bu şahsi düşüncem. Çünkü, bu güne kadar liderleri hep 'siz şunu yapın bunu yapın' dedi. 7 haziran'dan itibaren kendinin ne yapacağını söylemedi. Dün ne diyor 'siz CHP  ile bir daha görüşün' Afedersiniz sayın Devlet Bahçeli evcilik mi oynuyorsunuz? Bu ülkede. Bu ülkenin evcilik oynamaya zamanı ve takati yoktur. Bunun içinde inşallah bir seçim olursa, bizler hiç bir şekilde kendi hüviyetlerimiz, menfaatlerimiz ve çıkarlarımız için bu zamana kadar çalışmadığımız gibi bundan sonrada çalışmayacağız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise Türkiye'nin ilerlediği her dönemde terörle önünün kesilmeye çalışıldığını aktardı.

Devletin ve hükümetin tüm kararlılığıyla ülkeye kast eden bu hainlere karşı gerekeni yaptığını anlatan Erkoç, "İnşallah aziz milletimizle birlik ve beraberlik içinde bunlara hak ettiği dersi vereceğiz. Hamd olsun dün partimizin 14. kuruluş yıl dönümünü kutladık. İlk günkü şevkle aynen devam etmektedir. Çünkü bu kutlu bir dava, bu aziz milletimizin istikbalinin davası, bizlerin istikbal davası değil değerli arkadaşlarım. Milletin tarihte hak ettiği yere yeniden getirilme davası. Dünya'da huzurun merkezi olmuş bu toprakları Alparslan vatan yaptı. Topraklarımızı bu çapulculara bırakmayacağız. Allah'ın izniyle kimsenin ülkemizin huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Metin Doğan'da milletin ümidinin tükendiği anda bir avuç erdemli adamın bir araya gelerek AK Partiyi kurulduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisiyle yapılan koalisyon çalışmalarının sonuçsuz kaldığını anımsatan Doğan şöyle konuştu:

"CHP sözcüleri, paralel yapının ve diğer muhalif grupların sözcüleri 'AK Parti bir hükümet kurma amacı içerisinde değildi. Yeniden ülkeyi seçime götürmek için manevralar yapıyorlar' gibi sözlerle karşı karşıyayız. CHP ile hükümet kurulmamasının ana sebebi, son 13 yılda her alanda çok büyük ilerlemeler ve kazanımlar elde edildi. Kurulacak bir hükümetin bu kazanımları ilerletip devam ettirecek bir reform hükümeti olması lazım. Ama CHP diyor ki 'Bu 13 yıl kayıptır. Sosyal, siyasi, ekonomik anlamda kayıptır. Türkiye'nin 13 yılı takvimden çıkarılıp çöpe atılmıştır' 7 Haziran akşamı 12 gibi sayın Devlet Bahçeli diğer partilere ev ödevleri verdi. Bir muallim edasıyla işte filanlar hükümeti kurmalı. Kardeşim bu seçimlere sadece Ak Parti, CHP, HDP girmedi. MHP'de seçimlere girdi. MHP'de halka 'Ben ana muhalefet olacağım, bana bu nedenle oy verin demedi ki. Ben size ekonomik anlamda sosyal anlamda şunları vaat ediyorum' dedi. Şimdi diyor ki 'Millet bize ana muhalefet görevi verdi' İşte AK Parti HDP ile kurmalı. CHP ile kurmalı. Yok hepsi bir araya gelip kurmalı. Sen herkese ev ödevi verirken ne yapıyorsun? Niye ödevlerini yapmıyorsun. Yarın seçim olduğunda millete ne diyeceksin" 

Konuşmaların ardından 7 Haziran seçim çalışmalarında başarı gösterenlere plaket verildi. 

Programa, AK Parti Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve ilgililer katıldı.