Alman Patriot Birliği'ndeki sevkiyat

Alman Patriot Birliği'ndeki sevkiyat
Alman Patriot Birliği'ndeki sevkiyat
- Kahramanmaraş'ta konuşlu Patroit Hava Savunma Birliği'ndeki bazı askeri araçlar, Almanya'ya gönderilmek üzere İskenderun Limanı'na götürüldü

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'nda konuşlanmış Alman Patriot Hava Savunma Birliği'ndeki askeri araç ve ekipmanların İskenderun Limanı'na sevkiyatı sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Alman birliğindeki askeri malzemeleri taşıyan 50 araç, General Mehmet Hayri Tarhan Kışlası'ndan polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında yola çıktı. Füze rampası araçları, sağlık ekipleri, jeneratör ile kullanılan askeri ve sivil araçlar, İskenderun Limanı'ndan gemiyle Almanya'ya gönderilecek.

Yaklaşık 200 araç ve 200'den fazla konteynerin bulunduğu birliğin 36 aylık görev süresinde, erkek ve kadınlardan oluşan 2 bin 500 askerin yer aldığı öğrenildi.

Büyük oranda gönderilen askeri araç ve ekipman sevkiyatının ay sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Almanya'nın "Operation Active Fence" misyonu kapsamında, Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'na yerleştirilen patriot hava savunma sistemleri, yaklaşık 3 yıldır aktif çalışıyordu. Alman hükümeti, 4 ay önce bu misyonun görev süresinin Ocak 2016'da biteceğini açıklamış, bu kapsamda 17 Kasım'da Gazi Kışlası'nda tören düzenlenmişti.