Amatör spor kulüplerine yardım

Amatör spor kulüplerine yardım
Amatör spor kulüplerine yardım
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'taki 40 kulübe 297 bin 500 lira yardım yapıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'taki 40 amatör spor kulübüne "Yalnız Değilsiniz Kulüplerimizle Birlikteyiz" sloganıyla 297 bin 500 lira yardım yapıldı.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Batıpark Spor Salonunda gerçekleştirilen törende, anlamlı bir etkinlik için bir araya geldiklerini söyledi.

Verilen desteğin önemine işaret eden Güvençer, " Türkiye Cumhuriyeti ve hükümetinin gençlere, çocuklara ve bu gençlere hizmet eden değerli arkadaşlarımıza verdiği önemli katkının küçük bir nişanesi olarak 2015 yılına mahsus 297 bin 500 liralık yardım çekini takdim etmekten gurur duyuyorum. Takdim edilen çekin değeri çok küçük değilse de büyük bir anlam ifade ediyor" dedi.

Amatör spor kulüpleri yöneticilerinden verilen desteğin doğru kullanılması için ellerinden geleni yapmalarını isteyen Güvençer, şöyle devam etti:

"Bu verilen çek Türkiye Cumhuriyetinin ve hükümetinin sizlere yüklediği ağır misyonun, sizden olan büyük beklentisinin, sizinle olma kararlılık ve iradesinin bir işaretidir. Bunu iyi değerlendirin. Son kuruşuna kadar bu milletin öksüzünün, yetiminin, fakirin ve fukaranın katkısıyla genel bütçeden bu para helal olarak sizlere emanet edilmiştir. Son kuruşuna kadar sizler de yerinde harcayacağınızdan eminim."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı da AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın katkılarıyla böyle bir çalışmanın yapıldığını dile getirdi.

Amatör spor kulüplerine gereken önemi ve desteği verdiklerini belirten Kabakcı, "Amatör spor kulüpleri toplumumuzun, halkımızın ve gençliğimizin spor yapmasına aynı zamanda onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı olan önemli sivil toplum örgütleridir. Bu yüzden amatör spor kulüplerimize çok önem veriyoruz" diye konuştu.

Güvençer, konuşmanın ardından çeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ergün Önal'a verdi.

Törende amatör spor kulüp sporcuları gösteri sundu.