Anaokulu öğrencileri kütüphaneyle tanıştı

Anaokulu öğrencileri kütüphaneyle tanıştı
Anaokulu öğrencileri kütüphaneyle tanıştı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamlığınca başlatılan "Proje Kenti Afşin" kapsamında, İlçe Halk Kütüphanesi tarafından hazırlanan "Bana Bir Masal...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamlığınca başlatılan " Proje Kenti Afşin" kapsamında, İlçe Halk Kütüphanesi tarafından hazırlanan "Bana Bir Masal Anlat" projesi uygulanmaya devam ediyor.

Afşin Kaymakamlığı ve İlçe Halk Kütüphanesi tarafından hazırlanan "Bana bir masal anlat" projesiyle TEAŞ İstiklal İlkokulu'nda eğitim gören anasınıfı öğrencilerine kütüphanede masal kitapları okundu.

Minik öğrenciler, okunan masalları ilgiyle takip etti. Küçük çocukları kitap okumaya özendirmek amacıyla başlatılan çalışma ile kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Afşin Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Metin Çinpolat, proje hakkında verdiği bilgide, projeye olan ilginin devam ettiğini, son olarak da minik öğrencileri ağırladıklarını söyledi.

Öğrencilere kütüphaneyi ve kitabı sevdirmeye çalıştıklarını vurgulayan Çinpolat, "Afşin Halk Kütüphanesi olarak amacımız, küçük yaşta öğrencilerimizi kitaplarla tanıştırmak, kütüphaneyi sevdirmek, okumayı sevdirmek ve en önemlisi de okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu göstermek istiyoruz. İlçe genelindeki bütün vatandaşlarımızı kütüphaneye bekliyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim