Andırın'da öğrenci taşıyan servis şoförlerine seminer

Andırın'da öğrenci taşıyan servis şoförlerine seminer
Andırın'da öğrenci taşıyan servis şoförlerine seminer
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın İlçe Jandarma ve Emniyet Amirliği trafik ekiplerince, taşımalı eğitim uygulaması yapan okul servis şoförlerine yönelik...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın  İlçe Jandarma ve Emniyet Amirliği trafik ekiplerince, taşımalı eğitim uygulaması yapan okul servis şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Harun Avcı, Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu salonundaki seminerde, servis şoförlerinin uyması gerek kurallar hakkında bilgi verdi.

Çocukların güvenliğinin önemine dikkat çeken Avcı, "Ülkemizin geleceğinin garantisi olan çocuklarımızı, her ne kadar servis şoförlerinin asıl görevi çocukları okullarına ve evlerine güvenli bir şekilde götürüp getirmek olsa da onlara her bakımdan tutum ve davranışlarıyla da örnek olmalıdır" dedi.

Servis şoförlerinin, öğrencilerinin biniş ve inişlerini çok iyi takip etmelerini isteyen Avcı, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için öğrencilerin güvenliğini sağlamadan kesinlikle hareket edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Emniyet Amirliği ekipleri de servislerde yaşanan sorunlar ve çözümüne ilişkin bilgi verdi.

Yeni yönetmelik hakkında bilgilerin de verildiği seminer sonunda şoförlere trafik ve güvenlik konulu videolar izletildi.


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  güvenlik

  ,

  emniyet