Azerbaycanlı akademisyen ve öğrenciler, Eshab-ı Kehf'i gezdi

Azerbaycanlı akademisyen ve öğrenciler, Eshab-ı Kehf'i gezdi
Azerbaycanlı akademisyen ve öğrenciler, Eshab-ı Kehf'i gezdi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Bakü Hazar Üniversitesi işbirliğinde, "İki Canda Bir Yürek" konulu konserler...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Bakü Hazar Üniversitesi işbirliğinde, "İki Canda Bir Yürek" konulu konserler için Kahramanmaraş'a gelen Azerbaycanlı akademisyen ve öğrenciler, Eshab-ı Kehf Külliyesini ziyaret etti.

Azerbaycanlı heyet, ziyaret ettikleri Eshab-ı Kehf Külliyesi'nde, rehber  Ramazan Kıraç'tan bilgi aldı.

Kıraç, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Azerbaycanlı ziyaretçilerin Eshab-ı Kehf Külliyesin'den etkilendiklerini bildirdi.

KSÜ Elbistan Meslek Yüksekokulu'ndaki organizasyonun ardından heyetin Afşin'e geldiğini anımsatan Kıraç, "Bakü Hazar Üniversitesi'nin öğretim görevlisi ve öğrencilerinden oluşan Azeri dostlarımız, Elbistan'da verdikleri konser sonrası Afşinimize gelerek Eshab-ı Kehf'i ziyaret ettiler. Bizim en önemli mirasımız olan Eshab-ı Kehf'i gezerek bilgi edindiler. Buradan memnun ayrıldılar" diye konuştu.

Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamlet İsahanlı, Azerbaycan Devlet Sanatçısı Samir Cafarov ve Vüsale Cafarov, Hazar Üniversitesi Genel Sekreteri Alovsat Amirbeyli, piyano sanatçısı Zulfiya Sadıgova, akademik ve idari personel ile öğrencilere, Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Abbas Burak Binboğa da eşlik etti.